Zámky zamilovaných

Zamilování zuří! V Budějovicích odstranili jejich zámky lásky

V Českých Budějovicích zamilované páry přišly o svůj most lásky, který vede přes řeku Malši. Lidé tam na zábradlí věšeli zámky a vzkazy. Jenže tamní radnice je, kvůli bezpečnosti mostu, nechala všechny odstranit.

Most přes řeku Malši se stal v Českých Budějovicích mostem všech zamilovaných .Ještě donedávna ho zdobily stovky visacích zámků s různými vzkazy. Teď tu zbyly jen kovové obruče a vzpomínky. Radnice totiž nechala zámky z mostu odstranit.

"Zámky pochopitelně zrezly, takže jak my tady říkáme: symbolika dobrá, ale bezpečnost na prvním místě," uvedla mluvčí budějovického magistrátu Jitka Wlezlová.

Na mostě v Budějovicích bylo okolo 200 zámků. Most byl vystaven stále větší zátěži a zámků přibývalo. Podle radnice hrozilo jeho poškození.

Když Federico Moccia napsal román o zamilovaném páru,který svou lásku stvrdil uzamčením zámku na římském mostě,netušil co tím způsobí. Románovou dvojici začaly napodobovat miliony lidí. Například ve Francii se most přes Seinu pod tíhou visacích zámků začal hroutit. Stejně musely být odstraněny i zámky na Tyršově mostě v Děčíně.

Související obsah

Zamilovaní v Českých Budějovicích si své zámky zpět nevezmou. Klíč od nich totiž hodili na dno řeky. Ani hrozba pokuty přitom další páry od romantického důkazu lásky neodrazuje. Zámky na mostě se totiž už začaly objevovat znovu.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejblbější fotky zamilovaných lidí. Ty musíte vidět!

Navštívili jsme Hanu Brejchovou: Je po uši zamilovaná!

TN.cz / TV Nova / Jiří Bydžovský,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz