Rýma

Trápí vás rýma? Zbavte se jí rychle a levně bez nosních kapek

Trápí vás rýma? Zbavte se jí rychle a levně bez nosních kapek
Zdroj: oficiální zdroj

Nesnášíte rýmu a obtěžuje vás chodit kvůli ní k lékaři nebo do lékárny? Zkuste osvědčené domácí procedury, které určitě zaberou!

Spousta lidí řeší léčbu nepříjemné rýmy různými spreji nebo kapkami do nosu. Ty ale něco stojí a při tom léčba s těmito přípravky může být stejně dlouhá, jako byste rýmu vůbec neléčili. Jak se jí tedy zbavit levně, rychle a hlavně účinně?

Osvědčená metoda, která určitě zabírá, je solný roztok. Na jeho přípravu stačí miska s vodou a dvě lžíce soli. Pak už stačí jen zamíchat a  ideálně nad umyvadlem nasát a propláchnout dutiny. Podívejte se na postup v reportáži.

 

Rýma se dá zahnat i správným pitným režimem. Zavodněný organismus nás infekce zbavuje a chrání. Chce to čaj, čaj a zase čaj. Třeba zázvorový. Pokud si ho budete chtít osladit medem, určitě ho nedávejte do čaje, když je ještě horký. Med, aby měl ten správný účinek, se dává až do čaje vychladlého, tak na čtyřicet, třicet stupňů.

Babičky by nám na odehnání rýmy zaručeně uvařily silný vývar, třeba z kuřecího. Nejdřív než ochutnáte, tak přivoňte. Zhluboka se nadechněte, aby teplo hezky prošlo nosem.

Související obsah

Rýmy pomůže zbavit i sauna. Ta působí hlavně preventivně. Stačí tři cykly po deseti minutách a rýma začne ustupovat.

Domácí boj s rýmou nám rodinný rozpočet určitě nezruinuje. Za solný roztok dáme pár korun, za polévku a čaj s medem a zázvorem také. A dražší nosní kapky můžeme zkusit vynechat. Za čtyřdenní ozdravnou kúru bychom mohli zaplatit kolem stopadesáti korun.

Zdroj: TV Nova

ČTĚTE TAKÉ:

Anna K, Pavel Soukup nebo Eva Pilarová: Slavní prozradili, jak porazili smrtelné nemoci

Brodská o zdravotním stavu Brejchové: Zlepšilo se to?

mis, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Rýma

Důležité Události

Píše se na Deník.cz