Vaše téma

VAŠE TÉMA: Ministr obrany Stropnický o imigrační politice

Hostem pořadu Vaše téma byl dnes ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Odpovídal na dotazy o islámském terorismu, katastrofě ve Vrběticích i fungování armády.

Pozvání do pořadu Vaše téma přijal tentokrát ministr obrany Martin Stropnický z hnutí ANO.

Mají se Češi bát? Je pro nás větší nebezpečí Islámský stát nebo boje na Ukrajině? Co ho na práci ministra překvapilo? Co se mu ve funkci povedlo a co ne? Proč opustil hereckou dráhu a dal se na politiku? Jak vzpomíná na Kriminálku Anděl? I na tyto dotazy Martin Stropnický odpovídal Michaele Šmídové.


"Islámský terorismus je hrozně složitý problém a Evropa by ho měla řešit společně. Ale imigrační politika v současné podobě se evidentně neosvědčila," říká Martin Stropnický.


A dodává, že by měla Evropa lépe střežit okraje Schengenského prostoru. "Nemůžeme si myslet, že prostě na Šumavě zatáhneme rolety a jsme z toho venku," varuje ministr obrany.


Ministr si netroufá odhadovat zda a případně kdy začnou na Blízkém východě pozemní operace proti Islámskému státu. A upozorňuje, že spekulace o tom, zda nějací extremisté nejsou i u nás, jsou předčasné a nezodpovědné.


Stropnický také zrekapituloval první rok ve vládě. Nejtěžší prý bylo, když v Afghánistánu zahynulo pět našich vojáků, což je největší jednorázová ztráta od druhé světové války. A je naopak rád, že byl zrušen vojenský újezd Brdy a brzy se zpřístupní každému, kdo bude mít o jeho návštěvu zájem.


Řeč přišla i na výbuchy ve Vrběticích. "Pokud nenastane nějaká sněhová kalamita, tak podle mých informací začne odvoz výbušného materiálu na konci ledna," slíbil ministr.


Martin Stropnický je bývalý herec, diplomat, nebo umělecký šéf Divadla na Vinohradech. Je podruhé ženatý. Jeho současnou manželkou je herečka Veronika Žilková. I ta je nyní aktivní političkou, i když jen na regionální úrovni.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz