Kauza metanol

Smrtící metanol: Vrchní soud zrušil obžalovaným rozsudky!

Hned sedmi lidem olomoucký vrchní soud zrušil rozsudek. Jejich případ vrátil zpět Krajskému soudu ve Zlíně. O odvoláních hlavních bossů mafie - Tomáše Křepely a Rudolfa Fiana - bude tento soud teprve jednat na začátku února.

Vrchní soud v Olomouci zrušil rozsudek nad sedmi obžalovanými v metanolové kauze. Soud však zatím odmítl rozhodnutí komentovat. Nyní případ bude znovu projednávat zlínský krajský sodu.

Trest byl zrušen Martinu Jiroutovi (odsouzen na 16 let), Alexandru Jordánovi (13 let), Aleši Svobodovi (12 let), Martinu Cekotovi (13 let a 6 měsíců), Viktoru Koláčkovi (21 let), Liboru Vanderkovi (20 let a 6 měsíců) a Robertu Sedlaříkovi (8 let). Trest tak zůstal pouze Jiřímu Vaculovi, což byl v kauze klíčový distributor, ten se totiž proti verdiktu krajského soudu neodvolal. Za mřížemi si tak odsedí 15 let.

Vrchní soud bude také projednávat odvolání dvojice hlavních aktérů celé kauzy - Tomáše Křepely a Rudolfa Fiana. Oba dostali doživotní tresty, vrchní soud jejich případ posoudí 4. února.

Metanolová kauza propukla začátkem září v Havířově. Právě na severní a střední Moravě bylo nejvíce obětí, nicméně smrtící alkohol se objevil i na jiných místech republiky. Žaloba klade obviněním za vinu 38 mrtvých a téměř 80 intoxikovaných s poškozeným zdravím, mezi nimi jsou i lidé s trvalým poškozením.

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz