Zabíjačka

Zákaz zabíjaček je nesmysl. Českou tradici milují i Francouzi

Zákaz zabíjaček je nesmysl. Českou tradici milují i Francouzi
Zdroj: Fotografie: Isifa.com

Zpráva, která tento týden kolovala na českém internetu a tvrdí, že EU zakázala tradiční českou zabíjačku, je nesmysl. Zavádějící tvrzení už dementovala i Evropská komise. Naopak. České vepřové hody zná celá Evropa.

Evropská unie zakázala českou tradiční zabíjačku. To je zpráva, kterou na web vypustili lidé, kteří protestují proti tradiční islámské halal porážce - psali jsem ZDE. Je to ale nesmysl - vyjádření Evropské komise najdete ZDE
 

Naopak. Evropa tradiční českou zabíjačku uznává a svět gastronomie umí ocenit i české řezníky a kuchaře, kteří se na úpravu vepřového masa specializují. Velkého úspěchu se čeští profesionálové dočkali ve Francii.
 

Tým českých šéfkuchařů vyhrál na mistrovství v Lyonu. Umí totiž nejlepší vepřové na světě. Takový úspěch na ECC Česko zaznamenalo poprvé. Český tým šéfkuchařů vyhrál na European Catering Cupu v Lyonu cenu za nejlepší vepřový chod.
 

Kapitán týmu Radek David, šéfkuchař restaurací La Veranda a Babiččina zahrada, a Jan Horký, šéfkuchař Francouzské restaurace a Plzeňské restaurace v Obecním domě, vybojovali na prestižním mistrovství pro Česko celkové 4. místo. V kategorii nejlepší vepřový chod ale se svou moderní českou zabijačkou nechali za sebou celý gastronomický svět.
 

"Zabijačka patří k nejhlubším a nejvýraznějším tradicím české kuchyně," vysvětloval krátce po oznámení výsledků Radek David. "Trochu nás mrzelo, že se od ní u nás doma v poslední době rychle ustupuje. Proto jsme si řekli, že zkusíme něco velmi odvážného – totiž dát české zabijačce moderní střih a představit ji světové gastronomické špičce. Máme obrovskou radost, že se nám tahle odvaha vyplatila a že ji největší autority gastronomického světa dokázaly přijmout a ocenit."

sta / tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz