Alimenty

Náramky pro neplatiče výživného! Co na ně říkají poslanci?

Náramky pro neplatiče výživného! Co na ně říkají poslanci?
Zdroj: TN.cz

Stovky miliónů korun. Tolik dluží neplatiči v Česku svým bývalým partnerům na výživném. Hnutí ANO teď na ně začalo plést bič. Má mít podobu elektronických náramků.

Označkujte neplatiče výživného! Už jsme Vás informovali o návrhu poslankyně Radky Maxové za hnutí ANO, která tak chce bojovat s lidmi, kteří neplatí na své děti. V tom patříme vůbec k nejhorším v Evropě. A jak by vypadalo ono značkování? Šlo by o elektronický náramek, ten by kontroloval, jestli neplatič chodí práce a vydělává.

Náramky by podle poslankyně Maxové měly dostat dlužníky pod kontrolu. Neplatiči totiž často tvrdí, že nemají peníze, přitom ale pracují načerno. Podpořili by takový návrh poslanci? Podívejte se na reportáž.

 

Za posledních deset let se vymahatelnost výživného v České republice nezlepšila. Do hry se tak vrací i další možnost. Ministerstvo práce a sociálních věcí oprášilo zákon, podle kterého by nezaplacené alimenty hradil stát a pak by je sám na dlužnících vymáhal. Zákon by ale určitě nepomohl státní kase. Ta by ročně přišla řádově o stovky milionů korun.

PSALI JSME:

Lenka přišla o doklady, někdo na ně porodil! Teď po ní chtějí výživné

Řepka dluží na alimentech milion, ale řidičák mu nevzali! Víme proč!

PLATY POLITIKŮ: Tohle pobírají hejtman a zastupitelé v krajích!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz