Napoleon Bonaparte

Napoleonův zámek na prodej: Stojí jako byt! Podívejte se dovnitř

Napoleonův zámek na prodej: Stojí jako byt! Podívejte se dovnitř
Zdroj: YouTube.com

74 pokojů, 13 ložnic, 9 koupelen, soukromá kaple a rozloha 60 akrů. Tak vypadá někdejší sídlo Napoleona, vila La Voglina v Piemontu v Itálii. A je na prodej! Nejpozoruhodnější je přitom cena vily. Zaplatíte stejně jako za malý byt v Londýně!

Úchvatný zámek postavil v 18. století proslulý barokní architekt Filippo Juvarra. Napoleon objekt používal jako své velitelství v bitvě s Rakušany v roce 1800.

Objekt má kromě zmiňovaných pokojů také dvě velké jídelny, dvě kuchyně, deset salonků a penzion. K zámečku přiléhají překrásné zahrady a terasy společně s vinicí. Ta dokáže produkovat až 100 tisíc lahví vína ročně.

Související obsah

Majitelé tuhle překrásnou památku teď prodávají. "Villa La Voglina je nádherná klasická italská barokní vila, architektonicky a historicky významná. Něco takového na trhu nebývá běžně. S výrazným pozemkem by to mohlo být skutečně ohromující a klidné soukromé útočiště," prohlásil Gary Hersham z realitní firmy Beauchamp Estates. "Stojí v jednom z nejslavnějších kulinářských a vinařských regionů Itálie. Jsme rádi, že na trh uvádíme takovou nádhernou vilu," dodal.

Jak upozornil britský Daily Mail, trochu pikantní je, že za stejnou cenu, tedy 3,6 milionu liber (asi 130 milionů korun) nabízí realitka Beauchamp Estates třípokojový byt v centru Londýna. Obě nemovitosti jsou se svou cenou mimo dosah běžného smrtelníka, ale je zřejmě jasné, po čem by většina lidí sáhla spíše...

 

hel, tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Napoleon Bonaparte

Důležité Události

Píše se na Deník.cz