Ukrajina

TAJNÝ PLÁN PROZRAZEN: Putin plánoval invazi na Krym už dávno

TAJNÝ PLÁN PROZRAZEN: Putin plánoval invazi na Krym už dávno
Zdroj: Google Maps/ Isifa/ ČTK

Ruský prezident Vladimir Putin naplánoval válku s Ukrajinou již několik týdnů před počátkem krize na Ukrajině. Ukazují to dokumenty, které zveřejnil ruský deník Novaya Gazeta. V textu je podrobně popsána invaze na Ukrajinu, píše deník.

Dokument podle redaktora deníku Dmitrije Muratova odporuje tvrzení Kremlu, že by k připojení ukrajinského Krymu došlo v zájmu ochrany ruských občanů žijících na Ukrajině. Podle Muratova se v dokumentu mluví o strachu Ruska ze ztráty ukrajinského energetického trhu a kontroly nad dodávkami zemního plynu.


Šokující informaci o ruském plánu invaze prozradil Muratov v rozhovoru pro rádio Echo Moskvy. Dokument, o jehož autenticitě si je Muratov jistý, byl podle něj vytvořen ještě předtím, než byl prezident Viktor Janukovyč zbaven moci. O bývalém ukrajinském prezidentovi se v dokumentu mluví jako o člověku bez morálky, u kterého se očekává pád každým okamžikem.


Ruský deník Novaya Gazeta, který je známý svým nezávislým a kritickým pohledem, se chystá zveřejnit veškeré detaily dokumentu v následujících několika dnech. Ten by mohl odhalit přesný postup proruských separatistů při rebeliích v oblastech Donětsk a Luhansk.


Podle portálu Inquisitr News z dokumentu jasně vyplývá, že Putin plánoval konflikt na Ukrajině, který by mohl rozpoutat třetí světovou válku, už dlouho dopředu. Vznik dokumentu je odhadován v období 4. až 15. února 2014.

ike, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz