Učitelka

Učitelka mučila prvňáčky: Na to, co jim dělala, nikdy nezapomenou!

Učitelka mučila prvňáčky: Na to, co jim dělala, nikdy nezapomenou!
Zdroj: Thinkstockphotos

O drastických metodách zrůdné učitelky se mluvilo už déle, ale žádný z rodičů neměl odvahu zakročit. Až to jedna maminka nahrála na diktafon. Učitelka děti ve třídě mučila.

Skandál, který nemá obdoby, se odehrál na základní škole v západopolské obci Szczodre nedaleko Varšavy. Děly se tam strašné věci. Učitelka (30) zalepovala během vyučování prvňáčkům ústa lepicí páskou, přivazovala jim ruce k židlím či lavicím a dokonce jim vyhrožovala zabitím. "Všechno se to dělo za zavřenými dveřmi třídy," informovalo v úterý varšavské Radio Zet, uvedl portál tvnoviny.sk.

O drastických metodách učitelky, která v obci učila pět let, se hovořilo již delší dobu, všechno ale prasklo až před několika dny, když matku šestiletého Franka znepokojilo, že chlapec křičí ze spaní a ráno odchází do školy s panickým strachem.

Jeho tvrzení, že ho paní učitelka chce zabít, brala ze začátku s rezervou. Ale když se to opakovalo, potají mu vložila do aktovky diktafon. Když si přehrála několikahodinový záznam, nevěřila vlastním uším. Dětem, které učitelku neposlechly na slovo, mluvily, když je nevyzvala nebo nesplnily nějaký úkol, i na několik hodin denně zalepila ústa lepicí páskou.

"Na záznamu bylo slyšet, jak učitelka odtrhává pásku z kotoučku, a také hysterický pláč dětí, kterým zalepovala ústa," uvedlo Radio Zet, které má nahrávku od matky k dispozici.

Související obsah

Lepící pásky pak prvňáčkům učitelka během přestávky na oběd strhla se slovy " A držte už huby, nebo vám je zase velmi rychle zalepím, pásky mám dost. Pokud se to bude opakovat, zabiju vás." učitelka také dětem opakovala "se*ete mě, smradi".

Děti od začátku školního roku až dosud žily v ustavičném strachu a rodičům se báli říct, co se ve škole děje. "Když všechno prasklo, ukázalo se, že tato učitelka také přivazovala prvňáčky k židlím i k lavicím a několik dětí mělo až do krve odřené zápěstí," zjistilo Radio Zet.

Varšavské rádio odevzdalo nahrávku od matky policii. Ministryně školství Joanna Rostkowski považuje za skandální nejen chování učitelky, ale i vedení školy, které něco takového dopustilo, protože je zřejmé, že učitelka děti mučila již delší dobu.

Když celý případ minulý týden vyšel najevo, učitelku postavili mimo službu. Případ řeší polská prokuratura a školský úřad. Za dětmi v úterý dorazil i psycholog. Není to přitom tak dlouho, co se velmi podobný případ řešil v Česku.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Modelka se nechala mučit ve výloze obchodu, podívejte se na fotky

Justin Bieber je budoucností rocku, přiznala na mučidlech punková legenda Iggy Pop

Mobil malým dětem: ANO, ČI NE?
Problém s učitelem? Hlavně v klidu!
On si na mne prostě zasedl!
Tímhle učitele nerozčiluj!

hel, TN.cz

K tématu Učitelka

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz