Počasí

Slunnou Itálii zasypaly 2 METRY SNĚHU! Lidé jsou uvěznění! VIDEO

Zatímco v Česku pomalu vyhlížíme jaro, zima o sobě ještě dává vědět v různých částech Evropy. V jižní části Itálie se například městečko Capracotta potýká s neuvěřitelnými přívaly sněhu - místy je jej přes dva metry!

Sněžit v městečku s asi tisíci obyvateli začalo již v úterý během dne. Když se však následující den obyvatelé Capracotty probudili, nemohli uvěřit vlastním očím. Čekala je totiž doslova obří sněhová nadílka. Místy napadlo během osmnácti hodin až 256 centimetrů sněhu.

 


To jsou přívaly, které místní obyvatelé nikdy nezažili. Místy byl sníh navátý až do úrovně prvního patra a sněhové frézy se v závějích prostě ztrácely. Kdo chtěl projít po ulici, musel si nejdříve vykopat tunel či vsadit na to, že ho sněhová pokrývka unese.

Související obsah


"Byl to pohled, při kterém se nám tajil dech," řekl italské agentuře Ansa starosta města. "Bylo to těžké, nicméně jsme se spojili a pomohli starším lidem, kteří se nemohli dostat ven, aby měli dostatek jídla, tepla a léků," dodal.


Podle meteorologického portálu Meteoweb je současná zima v jižní Itálii rekordní hned v několika směrech a nadílka v Capracottě, která má do alpských středisek skutečně daleko, to jen potvrzuje.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Nejstarší člověk. Objevili dívku, která byla zmrazena celých 500 let

Světový hit internetu: Dokonale čistý led na zamrzlém plese v Tatrách a chůze po vodě

jox, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz