Při honbě za co nejrychlejším a nejvýhodnějším prodejem mnohdy zaberou neotřelé prodejní praktiky. Třeba nabídnout byt do aukce s naprosto směšnou vyvolávací cenou. Tenhle je k dispozici už za 40 korun!
Catherine Scott z Británie prodává svůj prázdninový jednopokojový byt v Rothesay, městečku na britském ostrově Bute. Byt o hodnotě asi 20 000 liber (asi 770 000 Kč) se proto rozhodla nabídnout v aukci s vyvolávací cenou 1 libra, tedy asi 40 korun.
Věří tak, že díky skutečně neobvykle nízké vyvolávací ceně se jí podaří byt prodat co nejrychleji a také se jí podaří přilákat mnohem více zájemců, než by se ozvalo při běžném prodeji.
Byt přitom není vůbec k zahození! Budova, ve které se nachází sice nevypadá zrovna nejvábněji, ale ruku na srdce, interiér je pro nového majitele přece jen důležitější. Příbytek také leží blízko historického centra, jehož součástí je i historický hrad ze 13. století.
Byt jde do aukce v síni Auction House Scotland a o jeho prodeji se rozhodne už 26. března v Glasgow. Zástupci aukční síně listu Daily Mail sdělili, že očekávají enormní zájem kupců, protože cena v aukci je konečná a nehrozí, že by se nemovitost prodražila kvůli prohnaným realitním agentům.
NEPŘEHLÉDNĚTE:
Michaela Nosková ukázala byt, kam se stěhuje kvůli rozvodu
Exkluzivní bydlení: Pár žije ve školním autobusu z devadesátek
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz