Ledovec

Krvácející ledovec odhalil 5 milionů let staré tajemství! FOTKY

Krvácející ledovec odhalil 5 milionů let staré tajemství! FOTKY
Zdroj: imgur.com

Američtí vědci přišli na kloub záhadě, která je zaměstnávala velmi dlouho. Z arktického ledovce totiž vytékala červeně obarvená voda nápadně podobná krvi, která zvláštnímu úkazu dala vcelku přiléhavé jméno.

Blood Falls - krvavé vodopády jsou místo na východě Antarktidy, byly objevené v roce 1911 a jsou známé právě díky červené vodě. Vědci se dlouho přeli o původu tohoto podivného jevu. Objevily se teorie o mimozemském původu či o prostém vědeckém podvrhu. Žádná z nich se ale nepotvrdila.

Nyní přišli vědci pod vedením profesorky Jill Mikucki z Tennessee University, kteří do ledovce vyvrtali hluboké sondy, se speciální metodou. A to, co objevili, jim vyrazilo dech. Bakterie, které mají rudý odstín vody na svědomí, jsou totiž až 5 milionů let staré. A to zdaleka není všechno.

Související obsah

Díky extrémní odolnosti, kterou bakterie prokázaly, když přežily v takových podmínkách, mohly by snadno přežít i na mnohem nehostinnějších místech, třeba i mimo planetu Zemi. Profesorka Mikucki se nechala slyšet, že podobné podmínky, jaké panují pod ledovcem, má třeba Jupiterův měsíc Europa! Šance na existenci mimozemského života je tak zase o něco větší...

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Nejstarší člověk. Objevili dívku, která byla zmrazena celých 500 let

Světový hit internetu: Dokonale čistý led na zamrzlém plese v Tatrách a chůze po vodě

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz