Dálnice D47

D47 v havarijním stavu! Kdy se tam bude moci jezdit jako po dálnici?

Místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš si -společně s ministrem dopravy, Danem Ťokem prohlédl v Ostravě poškozené dálniční mosty na D47. A řešení je na dosah- nevyhnutelné opravy dálničních mostů totiž začnou ještě letos, a to po ukončení květnového mistrovství světa v hokeji.

Šest let staré dálniční mosty na D47, které jsou ve špatném technickém stavu a lze po nich jezdit maximálně třicítkou, se dočkají opravy. Dnes to oznámili ministři Andrej Babiš a Dan Ťok. Podle ministra dopravy jsou dvě hlavní příčiny dezolátního stavu mostů.

"Jsou ty mosty ovlivněny tím podložím, které se roztahuje a tlačí na ložiska těch mostů a na základy takovým způsobem, které nejsou projektovány a proto hrozí ono zhroucení," uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

A druhým důvodem podle něj je ne úplně poctivá česká práce. Po prázdninách by se ale už po mostech mohlo jezdit bez komplikací. "Budeme muset vlastně prořezat tu dálnici a dát tam nějaký materiál, ve kterém to budeme moct kompenzovat co nejrychleji, aby se ty mosty používaly," řekl Ťok.

Související obsah

Ředitelství silnic a dálnic mosty opraví ze svého rozpočtu. Pak je bude vymáhat po zhotoviteli, tedy po společnosti Eurovia. Která společnost nyní mosty opraví, ukáže až vývěrové řízení. Ministři do Ostravy sice přicestovali vlakem, o jízdu po zvlněné D47 ale nepřišli.

"My jsme jeli jen kousek, je to jak na houpačce, myslím, že mám stejný pocit, jako každý který tu projede," prohlásil ministr financí Andrej Babiš.

TN.cz / TV Nova / hmr / Lucie Cochlarová,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz