Bezdomovec

Útočník na bezdomovce: Chtěl jsem je zabít. Pomalu, aby si to užili

Přál jim smrt a chtěl, aby trpěli. Tak dnes zdůvodnil před soudem mladý student své útoky nožem na pražské bezdomovce. Čelí žalobě ze dvou pokusů o vraždu a hrozí mu i výjimečný trest.

Čtyřiadvacetiletý student matematicko-fyzikální fakulty, který dnes stanul před soudem se svůj čin překvapivě nesnažil nijak omluvit. Právě naopak - senát městského soudu šokoval tvrzením, že je na svůj čin hrdý a lituje pouze toho, že oba muži útok přežili. Studentovi za brutální útoky hrozí buď 15 až 20 let vězení nebo dokonce výjimečný trest.

Loni 29. června v parku u pražského Hlavního nádraží útočník nejprve spícího muže kopal do zad, pak se na něj vrhl ozbrojen noži. "„Byl jako kombajn. V každé ruce nůž a těma mě bodal hlava nehlava,“ popsal útok napadený muž.


Pobodaný ještě z posledních sil volal o pomoc. Kdyby strážníci nebyli na blízku, vykrvácel by. Strážníci zachránili muži, kterému nůž přeťal tepnu na pravém zápěstí, život. Vysokoškolák byl v tu chvíli jen pár desítek metrů od nich. Chytila ho další hlídka a on se ještě na místě ke všemu přiznával.

Související obsah

Chtěl jsem, aby trpěl, aby si tu smrt užil, aby umíral pomalu. Rychlou smrt si nezasloužil. Zabít se mi ho bohužel nepodařilo, protože se mi zlomil nůž," těmito slovy dnes vysvětloval obžalovaný student svůj brutální čin. Na dotaz, proč se soustředil zrovna na bezdomovce, neodpověděl. "Asi mu hrklo v bedně, jak se říká. Nelíbili se mu tady v Praze nějací bezdomovci, aspoň tak to tvrdil," dohaduje se pobodaný muž.

Mokrý v červnu útočil jen pár hodin po té, co ho pustili z psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Tam skončil po dubnovém útoku na jiného spícího bezdomovce. Tehdy ale nikomu neublížil.

Mladík si kupoval knížky o Adolfu Hitlerovi, podle matky ho měl za vzor. Neměl kamarády a kvůli agresi vůči spolužákům na gymnáziu skončil už v 15 letech v psychiatrické nemocnici v Opavě. Soud s obžalovaným studentem bude u městského soudu pokračovat zítra a to výslechem jeho spolužáků.

ČTĚTE TAKÉ:

Z vojáka se stal bezdomovec a alkoholik. Takto ho pak proměnili v elegána

tn.cz / gar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz