Odpojení od přístrojů

Slyšela, že ji chtějí odpojit od přístrojů. Pak všechny překvapila

Slyšela, že ji chtějí odpojit od přístrojů. Pak všechny překvapila
Zdroj: YouTube/ Isifa.com

Lékaři si mysleli, že její mozek už nedokáže sám fungovat. Proto se manžela několikrát ptali, jestli nechce ženu nechat odpojit od přístrojů. Ta ale slyšela každé slovo, které doktoři řekli.

Jenny Boneové se ve čtyřiceti letech od základů změnil život. Po tom, co jí zcela paralyzovala bolest v nohou, skončila v nemocnici, kde ji při životě udržovaly pouze přístroje. Lékaři zjistili, že trpí vzácným onemocněním nervové soustavy, tzv. Guillain-Battého syndromem. Při něm člověku postupně odumírají nervové buňky a dochází k paralyzaci celého těla. Pacient tak sice vnímá podněty z okolí, ale nemůže na ně nijak reagovat.

Stejné to bylo také v případě Jenny, která vypadala, že je v bezvědomí, ale slyšela všechno, co se v jejím okolí dělo. A zažila tak otřesný moment, kdy lékaři nabízeli jejímu manželovi Johnovi, aby ji nechal odpojit od přístrojů. John chtěl ale dát manželce ještě trochu času a na dvojitou výzvu lékařů vždy odpověděl odmítavě.

A udělal dobře. Po nějaké době se Jenny z umělého spánku probrala a postupně se i zotavila natolik, že znovu nastoupila do práce. Nedávno dokonce absolvovala i 5 kilometrů dlouhý charitativní běh, i když s pomocí hole.

Související obsah

Samotná Jenny se upřímně divila, že se John rozhodl tak, jak se rozhodl. „Bavili jsme se o tom, co bychom dělali, kdyby taková situace někdy nastala. Já jsem tehdy Johnovi řekla, že bych raději chtěla být odpojená, než aby mě při životě držely přístroje,“ říká Jenny, která je teď manželovi vděčná, že se jejím přáním neřídil.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz