Konvoj

Na americký konvoj čeká překážka. Víme kde!

Na americký konvoj čeká překážka. Víme kde!
Zdroj: isifa.com

Před americký konvoj se možná postavila nečekaná překážka. Starosta Náchoda Jan Birke upozornil, že ve městě začala rekonstrukce významné křižovatky. Projedou ji obrněné transportéry Stryker?

Starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD) ve středu upozornil ministerstvo obrany na možnou komplikaci pro projíždějící americký konvoj. Město Náchod totiž rekonstruuje páteřní komunikace a rozkopané křižovatky není kudy objet. A právě Náchod je jedním z míst, kudy americké transportéry vstoupí do Česka.

"Nemohl bych si dovolit, aby americký konvoj kvůli tomuhle neprojel nebo aby byla nějaká komplikace,“ uvedl Jan Birke pro TN.cz. "Pan generál (zástupce náčelníka generálního štábu, poz. red.) mě ubezpečil, že o tom vědí. Že to budou projíždět, nebo už to projeli, a že se tam ten konvoj na šířku vejde."

Zdroj: tn.cz/ google Maps

Pro východočeské město teď bude klíčové, v kolik hodin kolona projede. Už současné uzavírky totiž v exponovaných časech způsobují dopravní kolaps. Ale přesný harmonogram průjezdu zatím nikdo nezná.

Zdroj: tn.cz/ google Maps

Kritická křižovatka leží u hotelu Slavie v místě křížení ulic Pražská a Němcové. Rekonstrukce průtahu Náchoda má trvat až do října, takže si s ní obrněné transportéry budou muset poradit.

Související obsah

Obyvatelé města jsou v otázce průjezdu amerických vojáků rozděleni: "Je to 50 na 50. Někdo se těší a někdo říká, že je to šílené. Že už teď v Náchodě neprojedeme a pak to bude ještě horší. Jako starosta tomu musím čelit, ale to se nedá nic dělat, od toho jsem starosta."

"Já vůbec nezpochybňuji přejezd nebo členství v NATO, naopak, já jsem velmi rád. Ale jakákoliv zácpa je teď sedm měsíců pro Náchod velmi komplikující," zdůraznil starosta Birke, že se ozval pouze kvůli obavám o dopravní situaci ve svém městě a o klidný průjezd konvoje.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz