Velikonoce

Kam na velikonoční víkend? Máme pro vás 14 tipů na výlet

Kam na velikonoční víkend? Máme pro vás 14 tipů na výlet
Zdroj: TN.cz

Díky velikonočnímu pondělí nás teď čekají tři dny volna. Po celé republice se koná spousta akcí, které zvou návštěvníky na originální velikonoční program. Přinášíme vám seznam míst, kam se vypravit.

1.  Do středních Čech za keramikou
 

Pokud jste fanoušci ručních prací a rádi si doma vystavíte vlastnoručně vyrobené keramické dekorace, je Muzeum berounské keramiky právě pro vás. Muzeum se otevře na bílou sobotu 4. dubna v 10:00 a bude otevřené až do 17:00. Kromě výroby keramických dekorací si nejen děti mohou zkusit uplést vlastní pomlázku.

2.  Velikonoční trhy v Praze
 

V pátek 3. a v sobotu 4. dubna se na Náměstí Jiřího z Poděbrad uskuteční farmářské trhy. Farmáři zde budou prodávat velikonoční zboží, ať už výzdobu, velikonoční beránky a zajíčky, ale také vajíčka, kopřivy, jehněčí maso nebo drůbež. Chybět nemohou samozřejmě ani kraslice a nezbytné pomlázky.

3.  Středověké velikonoce v jižních Čechách
 

V období od 3. do 6. dubna můžou rodiny s dětmi navštívit hrad Landštejn. Zde se všichni návštěvníci mohou dozvědět, jak lidé slavili velikonoční svátky ve středověku. Dozvíte se zde, jak se současná podoba svátku liší od té středověké.
 

Kromě toho můžete v pondělí navštívit malebný zámek Kratochvíle, kde bude probíhat velikonoční hra za pomoci záludných otázek a úkolů. Za správnou odpověď čeká jako výhra ilustrovaný průvodce pro školáky.

4.  Velikonoční dílny v brněnské ZOO
 

V sobotu čtvrtého dubna se v brněnské zoo uskuteční dílničky pro rodiče s dětmi. Děti si budou moci vyzkoušet tradiční i netradiční zdobení vajec, jarní výzdobu, nebo pletení pomlázek.
 

Po celý prodloužený víkend také probíhají prohlídky zámku Rájec nad Svitavou. Zámecké interiéry budou tradičně vyzdobeny nejrůznějšími velikonočními motivy a jarními květinami.

5.  Hod beránkem a Marjánkovské jarnění v Karlovarském kraji
 

O bílé sobotě se v Chebu již tradičně koná akce Hod Beránka. Účastníky čeká společné zpívání, loutkové divadlo, které je seznámí s původem velikonoc. Dále proběhne tematické hraní a dovádění, které si užijí hlavně ti nejmenší.
 

V neděli 5. 4. se v Mariánských lázních představí v Anglikánské kapli soubor marjánek. Akce začíná ve 13 hodin, začne Masopustním veselím, Jidášem, malováním vajíček, pletením pomlázek a končí v půl čtvrté.

6.  Veselé velikonoce ve Špindlu

V sobotu a neděli 4. a 5. dubna ožije Špindlerův Mlýn rejem masek. Pro všechny návštěvníky je připraven bohatý program: soutěže, bublinová show, divadlo, dobré jídlo a pití. Na všechny návštěvníky čeká jistě spousta zábavy.

7.  O víkendu na Bezděz a za vědou do Liberce
 

Od pátku do neděle probíhají velikonoční prohlídky hradu Bezděz. Kdo má rád tajemné hrady, jistě si přijde na své při prozkoumávání tajných a temných zákoutí hradu. Prohlídky začínají vždy v 10 dopoledne.
 

Kdo by radši viděl něco modernějšího, může se vydat od OC Forum Liberec, kde se uskuteční interaktivní výstava ze světa vědy a techniky za pomoci mnoha experimentů. Výstava začíná již v pátek 3. dubna.
 

8.  Zámecké velikonoce v Moravskoslezském kraji
 

Na zámku Hradec nad Moravicí je pro návštěvníky připraven vyzdobený prohlídkový okruh. Projdete se po krásných interiérech, které jsou ještě vylepšeny velikonočními dekoracemi. Prohlídky probíhají od bílé soboty až do velikonočního pondělí.
 

9.  Jarmark na Šternberku
 

V Olomouckém kraji se vyplatí navštívit velikonoční jarmark na hradě Šternberk. Akce se uskuteční 4. dubna od 10 hodin a každý návštěvník může v prostorách hradu strávit den plný zábavy. K dispozici budou ukázky tvorby velikonočních předmětů, možnost zakoupit občerstvení a pro neposedné ratolesti bude k dispozici aktivní doprovodný program.
 

Máte plány na velikonoce? Zjistěte jak bude ZDE!

10.  Za zvířaty do Přelouče
 

V Pardubickém kraji se v sobotu a neděli uskuteční jubilejní chovatelská oslava, kde budou vystaveny stovky holubů nebo králíků. Akce je vhodná hlavně pro děti, které si mohou prohlédnout chovná zvířata zblízka.
 

Koho omrzí zvířata, může zamířit na zámek Litomyšl. Uskuteční se zde prohlídky zámeckého areálu, vyzdobeného pestrou velikonoční dekorací. Prohlídky začínají vždy v 10:00.
 

Zdroj: facebook.com

 

11.  Jarmark v Kladrubském klášteře
 

Do plzeňského kraje můžete vyrazit na prohlídku kláštera do Kladrub.  Prohlídky se konají od 10 hodin a příchozí si mohou prohlédnout krásné interiéry známého kláštera. Zároveň se na nádvoří uskuteční velikonoční jarmark, kde budou k dispozici velikonoční rekvizity.
 

12.  Soutěž o vejce ptáka nandu v Ústí nad Labem
 

Po celý prodloužený víkend se v ústecké ZOO uskuteční zajímavá soutěž o velmi originální ceny. Připraveny jsou kvízy o ceny a tři vylosovaní vítězové obdrží skutečné vejce ptáka nandu pampového. Kromě toho si samozřejmě mohou návštěvníci prohlédnout i ostatní zvířata žijící v zoologické zahradě.
 

13.  Velikonoce na Vysočině
 

Při cestě na Vysočinu nezapomeňte 4. 4. navštívit zámek Telč, kde se uskuteční jarmark, obsahující dětské dílny, folklorní vystoupení a prodej výrobků od regionálních prodejců. Kromě jarmarku bude otevřena i krásná zámecká zahrada. Každý návštěvník si jistě přijde na své.
 

14.  Humorné prohlídky ve Vizovicích
 

Na velikonoční pondělí se na Vizovickém zámku ve zlínském kraji uskuteční zámecké prohlídky. Netradiční prohlídky budou vedeny humornou formou, aby co nejvíce zaujali a pobavili návštěvníky. Hlavním tématem prohlídek bude podoba velikonočního pondělí na zámku.   

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz