úklid

DEZINFEKCE při úklidu neničí jen bakterie, ale i zdraví dětí!

DEZINFEKCE při úklidu neničí jen bakterie, ale i zdraví dětí!
Zdroj: Isifa.com/ thinkstockphotos.com

Ti, kteří při úklidu pravidelně používají dezinfekční přípravky, by měli zpozornět. Průzkumy totiž odhalily, že lidé, kteří příliš lpí na čistotě své domácnosti, ničí kromě nechtěných bakterií také zdraví svých dětí.

Ve snaze zbavit svůj dům bakterií nevědomky zvyšujeme riziko infekce u svých dětí. Průzkum provedený Belgium’s University of Leuven na více než 9000 dětech z Nizozemska, Finska a Španělska ukázal, že děti žijící v domácnostech, kde se alespoň jednou týdně uklízí agresivními úklidovými prostředky, častěji trpí infekčními chorobami. Mezi nejčastější patří problémy dýchacího ústrojí, informoval o tom britský portál Mirror.

Související obsah


Riziko nakažení chřipkou se u těchto dětí zvyšuje až o 20 %, šance, že prodělají opakovaný zánět mandlí se zvyšuje dokonce o 35 %. Tyto výsledky se vztahují k pasivnímu působení dezinfekce, to znamená, že stačí, aby si děti v dezinfekcí ošetřeném prostoru hrály, nemusejí přijít přímo do styku se samotným čističem.

Při vyhodnocování výsledků průzkumu byl brán zřetel také na ostatní faktory, které by na zdraví dětí mohly mít vliv. Například pasivní kouření v domácnosti, výskyt plísně, výzkumníci se také zajímali, zda se dezinfekce používají ve škole, kterou dítě navštěvuje.


Autoři výzkumu nevyjasnili, proč je riziko infekce pravděpodobnější právě u dětí, jejichž rodiče používají dezinfekční prostředky. Jako možné vysvětlení uvedli, že při čištění těmito přípravky jsme vystavováni množství dráždivých látek a chemikálií, které se během jejich používání uvolňují. Ty pak mohou ničit buňky v plicích a být spouštěčem zánětu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejděsivější snímky z ultrazvuku: Tyhle děti vás vystraší k smrti

Jako ve středověku: Objevily se hrůzné fotky. Učitel vymítal z dětí ďábla!

ike, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz