Hračky

Udušení, zranění i otrava: Nejhorší HRAČKY, které ohrožují děti!

Skoro 2,5 tisíce nebezpečných výrobků se jen za poslední rok objevilo na evropském trhu. A co je horší - velkou částí z nich jsou dětské hračky.

V roce 2014 byly dvěma hlavními kategoriemi výrobků, u nichž musela být přijata nápravná opatření, z 28 % hračky a oděvy, textilie a módní výrobky (23 %). Mezi nejčastěji oznamovanými riziky, jež tyto výrobky způsobovaly, bylo nebezpečí úrazu, riziko chemické závadnosti výrobku a riziko udušení.

V uplynulém roce byl nejčastěji oznamováno chemické riziko v souvislosti s obuví a koženými výrobky, hračkami a výrobky pro péči o děti - například změkčovač plastů, který může způsobit problémy s plodností - a módní bižuterií (např. škodlivé těžké kovy).

A odkud tyto výrobky pocházejí? Zemí původu, která v rámci systému varování zůstává na prvním místě, je Čína. V uplynulém roce se 64 % všech oznámení o nebezpečných výrobcích týkalo zboží pocházejícího z Číny – stejně jako v roce 2013.

Související obsah

Evropa s Čínou úzce spolupracuje prostřednictvím aplikace „systém rychlého varování – Čína“, aby se zajistilo, že čínské orgány vyřeší jakýkoliv problém s bezpečností výrobků přímo na místě.

Související obsah

"Výrobky, které mohou způsobit újmu, musí být z trhu staženy co nejrychleji. Proto jsme vytvořili systém včasného varování. V průběhu posledních let se ukázal být velmi účinným nástrojem zaručujícím ochranu evropských spotřebitelů", uvedla Věra Jourová, komisařka EU pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví.

ČTĚTE TAKÉ:

Galerie: Jsou tohle děsivé, nebo naučné hračky?

TOP 10 nejnechutnějších hraček pro děti: Tohle také někdo našel pod stromečkem!

pet, TN.cz

K tématu Hračky

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz