Zahraničí

Zázrak na 5 metrech čtverečních: Tenhle minibyt stojí 6 milionů!

Zázrak na 5 metrech čtverečních: Tenhle minibyt stojí 6 milionů!
Zdroj: interiorholic.com

V Londýně je byt, ze kterého klaustrofobikům vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Před třemi lety byl však k mání za cenu začínající u dvou set tisíc liber, tedy asi šesti milionů korun, což přesahuje průměrnou cenu londýnského bytu o více než milion korun.

Máte pocit, že se vám doma nic nikam nevejde? Že přišel čas se přestěhovat do většího? Jak byste se potom cítili v bytě, ve kterém Ray Barker strávil šest let svého života? Jeho předchozí bydliště se mohlo “pochlubit“ celkovou rozlohou 5,6 metrů čtverečních.

Související obsah

Byteček si původně za 37 tisíc liber koupila londýnská sekretářka v roce 1987. Ray ho koupil o osmnáct let později za trojnásobek této částky a i tak se ziskem dalších 80 tisíc liber prodal.

Když ho deník Mirror upozornil, že z peněz za tento minibyteček by si mohl koupit zříceninu hradu Ballyfinboy v Irsku, poznamenal, že z Irska by se mu do práce v Londýně jezdilo těžko.

Zdroj: interiorholic.com

A právě pozice je to, co dělá z tohoto obytného šatníku tak ceněné zboží. V jádru luxusní čtvrti Knightsbridge přiléhající k Hyde Parku nedaleko známého obchodního domu Harrod’s, jednopokojový byt s toaletou je ideálním bydlením pro podnikatele, pracující v centru.

Byt skutečně nabízí všechno, co můžete potřebovat – miniaturní kuchyňku, gauč na spaní, koupelničku a patnáct centimetrů hluboké skříňky. Jen si musíte zvyknout, že většinu oblečení si přes den pověsíte do sprchového kouta.

ČTĚTE TAKÉ:

GALERIE: Dům zpěvačky Beyoncé. Podívejte se, v jakém žije luxusu!

Exkluzivní bydlení: Pár žije ve školním autobusu z devadesátek

hrb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz