Bydlení

Sami si postavili plovoucí dům a jsou naprosto soběstační! FOTKY

Sami si postavili plovoucí dům a jsou naprosto soběstační! FOTKY
Zdroj: facebook.com

Wayne Adams a Catherine Kingová tráví posledních více než 20 let v domě, který vlastnoručně postavili na pontonech v zátoce nedaleko kanadského Vancouveru. Díky domu jsou zcela nezávislí na civilizaci.

Krásný a netradiční dům a přitom s prakticky nulovými životními náklady? Řezbář Wayne Adams a bývalá baletka Catherine Kingová si takový vysnili. Svůj sen ale dokázali realizovat a nepotřebují k tomu ani metr čtvereční půdy. Jejich dům přezdívaný Zátoka svobody (Freedom Cove) totiž celý plave!

Obydlí, které jakoby vycházelo z kulis k filmu Vodní svět s Kevinem Costnerem, začali Adams a Kingová budovat v roce 1992. Jakákoliv inspirace hollywoodským hitem je tak vyloučena, film vznikl až o tři roky později.

Dům jim nabízí vše, co k životu potřebují. Kromě střechy nad hlavou se na pontonech, které partneři čas od času přemísťují, když chtějí změnit vzhled svého domova, najdeme rozsáhlé skleníky. Kingová v nich pěstuje zeleninu.

U domu byl původně i výběh pro slepice, ale ty se tak často stávaly terčem útoků predátorů, především velkých krys, že se manželé rozhodli raději zvířata nechovat. Ostatně okolní vody jsou plné ryb a v lese není problém ulovit jelena. Patnáctikilové krysy jim ovšem občas přidělávají vrásky na čele. Zvlášť, když překousají ukotvení domu k pevnině.

Související obsah

V zimě zachytávají dešťovou vodu. V létě získávají vodu z nedalekého vodopádu. Elektřinu vyrábí solární panely. Wayne je nadaným řezbářem a svému řemeslu naučil i Catherine. Oba manželé si přivydělávají výrobou suvenýrů.

Ty pak prodávají všechny obchody v Tofinu, nejbližším městě, které je od plovoucí rezidence vzdáleno několik mil. Jejich dům také funguje jako maják.

Místní cestovní kanceláře nabízejí k Zátoce svobody zájezdy buďto motorovým člunem nebo na kajaku, z čehož samozřejmě pro majitele plyne další příjem. Návštěvníci si ale výlet velmi pochvalují. Za utracených 95 dolarů to prý rozhodně stojí.

ČTĚTE TAKÉ:

GALERIE: V takovém luxusu si žije královna českých modelek Simona Krainová

EXKLUZIVNĚ: Na návštěvě v luxusu nového domu Dary Rolins a Rytmuse

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz