Bydlení

Sami si postavili plovoucí dům a jsou naprosto soběstační! FOTKY

Sami si postavili plovoucí dům a jsou naprosto soběstační! FOTKY
Zdroj: facebook.com

Wayne Adams a Catherine Kingová tráví posledních více než 20 let v domě, který vlastnoručně postavili na pontonech v zátoce nedaleko kanadského Vancouveru. Díky domu jsou zcela nezávislí na civilizaci.

Krásný a netradiční dům a přitom s prakticky nulovými životními náklady? Řezbář Wayne Adams a bývalá baletka Catherine Kingová si takový vysnili. Svůj sen ale dokázali realizovat a nepotřebují k tomu ani metr čtvereční půdy. Jejich dům přezdívaný Zátoka svobody (Freedom Cove) totiž celý plave!

Obydlí, které jakoby vycházelo z kulis k filmu Vodní svět s Kevinem Costnerem, začali Adams a Kingová budovat v roce 1992. Jakákoliv inspirace hollywoodským hitem je tak vyloučena, film vznikl až o tři roky později.

Dům jim nabízí vše, co k životu potřebují. Kromě střechy nad hlavou se na pontonech, které partneři čas od času přemísťují, když chtějí změnit vzhled svého domova, najdeme rozsáhlé skleníky. Kingová v nich pěstuje zeleninu.

U domu byl původně i výběh pro slepice, ale ty se tak často stávaly terčem útoků predátorů, především velkých krys, že se manželé rozhodli raději zvířata nechovat. Ostatně okolní vody jsou plné ryb a v lese není problém ulovit jelena. Patnáctikilové krysy jim ovšem občas přidělávají vrásky na čele. Zvlášť, když překousají ukotvení domu k pevnině.

Související obsah

V zimě zachytávají dešťovou vodu. V létě získávají vodu z nedalekého vodopádu. Elektřinu vyrábí solární panely. Wayne je nadaným řezbářem a svému řemeslu naučil i Catherine. Oba manželé si přivydělávají výrobou suvenýrů.

Ty pak prodávají všechny obchody v Tofinu, nejbližším městě, které je od plovoucí rezidence vzdáleno několik mil. Jejich dům také funguje jako maják.

Místní cestovní kanceláře nabízejí k Zátoce svobody zájezdy buďto motorovým člunem nebo na kajaku, z čehož samozřejmě pro majitele plyne další příjem. Návštěvníci si ale výlet velmi pochvalují. Za utracených 95 dolarů to prý rozhodně stojí.

ČTĚTE TAKÉ:

GALERIE: V takovém luxusu si žije královna českých modelek Simona Krainová

EXKLUZIVNĚ: Na návštěvě v luxusu nového domu Dary Rolins a Rytmuse

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Bydlení

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz