Stanislav Gross

Pohřeb Grosse bude příští týden. Rozloučit se můžete i vy!

Pohřeb Grosse bude příští týden. Rozloučit se můžete i vy!
Zdroj: TN.cz

Bývalý premiér Stanislav Gross bude pohřben v rodinném kruhu 22. dubna. Veřejnost se s ním může rozloučit rovněž ve středu od půl deváté do 10 hodin.

Stanislav Gross (†45) bude pohřben pouze v rodinném kruhu bez státních poct, jak si přeje jeho rodina. Veřejnost se s ním může rozloučit ve středu 22. dubna na Vyšehradě v Bazilice sv. Petra a Pavla. Tam bude vystavena jeho rakev.

"Poslední rozloučení se Stanislavem Grossem se uskuteční 22. dubna v bazilice sv. Petra a Pavla v Praze na Vyšehradě. Od 8.30 do 10.00 bude moci památku bývalého ministerského předsedy uctít veřejnost. V 11 hodin pak začne pohřeb, kterého se zúčastní pouze expremiérovi příbuzní a přátelé,“ stojí v prohlášení, které zaslala serveru Lidovky.cz Grossova rodina.

Expremiér zemřel v noci ze středy na čtvrtek ve svém domě v pražském Slivenci. Zůstala po něm manželka Šárka a dvě dcery. Po dlouhém boji podlehl amyotrofické laterální skleróze.

Související obsah

Dlouhé dva roky věděl, že zemře. Na amyotrofickou laterální sklerózu nezná moderní medicína žádný lék. Choroba je zákeřná v tom, že ničí svalstvo a tělo, ale hlava a mozek fungují dál. Jedinec si tak svou situaci zcela uvědomuje a do poslední chvíle vnímá to, že přichází smrt.

Grossova politická kariéra byla značně kontroverzní. Mimo jiné zastával funkci předsedy ČSSD nebo ministra vnitra. Z funkce předsedy vlády musel v roce 2005 rezignovat, protože nedokázal věrohodně vysvětlit, kde za miliony na koupi bytu - vice o jeho kariéře najdete TADY.

PSALI JSME:

Grossův majetek: Tohle všechno po něm zbylo! GALERIE

VIDEO: Poslední cesta Grosse, opouští dům, kde vychovával děti

Klausovo vyjádření ke Grossově smrti všechny překvapilo

TN.cz / vem

K tématu Stanislav Gross

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz