Fond ohrožených dětí

Klokánky dluží 22 milionů, skončí stovky dětí na ulici? Stát to neřeší

Klokánky dluží 22 milionů, skončí stovky dětí na ulici? Stát to neřeší
Zdroj: Profimedia

Fond ohrožených dětí, provozovatel zařízení Klokánek pečující o děti, které by jinak skončily v ústavech, má vážné finanční problémy. Dnes (úterý 21. 4.) mu totiž vypršel termín, ve kterém měl České správě sociálního zabezpečení uhradit dlužných 22 milionů korun.

Informaci portálu TN.cz potvrdila Marie Vodičková, ředitelka FOD. "Pražská správa sociálního zabezpečení nám nepovolila splátkový kalendář na nedoplatek 22 milionů včetně penále s tím, že pokud do dneška částku neuhradíme, může být zahájena exekuce," řekla Vodičková s tím, že ČSSZ může účty fondu obstavit i bez posvěcení soudem.

"Pokud by to skutečně udělali a obstavili nám účty, Klokánky by zřejmě brzy skončily, protože bychom neměli ani na potraviny," dodává. V tuto chvíli mají prý Klokánky peníze ještě zhruba na týdenní provoz. Ředitelka fondu se proto snaží sehnat peníze kde to jde, obrací se nyní jak na finanční instituce, tak na veřejnost, která byla i do současnosti v podstatě hlavním sponzorem ústavů.

Související obsah

Šéfka fondu se proto obrátila i na vládu, díky jejíž novele přišel Klokánek o téměř 30 milionů korun, když politici odmítli fondu povolit vyšší počet dětí v jednotlivých zařízeních. "Nedávají nám ani korunu na děti, o které se staráme, protože jsou prý nadpočetné," říká Vodičková.

Celý problém se týká přibližně 570 dětí. V Klokáncích je jich z nich 450. Marie Vodičková ale doufá v dobrý konec. "Celý projekt vznikl za většinové podpory veřejnosti a byla by škoda, kdybychom si jej kvůli špatnému zákonu nechali vzít," říká.

Současně také požádala Správu sociálního zabezpečení o nový splátkový kalendář. Ten by se pokusila splácet ze sbírky veřejnosti či dalšími získanými prostředky. Pokud byste chtěli Fondu ohrožených dětí přispět, můžete tak učinit ve prospěch účtu  3055103/0300. Děkujeme!

jox, TN.cz

K tématu Fond ohrožených dětí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz