Bydlení

Skandinávský styl v minibytě: Útulný nebo přeplácaný? GALERIE

Skandinávský styl v minibytě: Útulný nebo přeplácaný? GALERIE
Zdroj: interiorholic.com

Skandinávský styl je díky dominantním řetězcům, které dodávají levný nábytek do celého světa, populární téměř všude. Jak to ale vypadá, když se neznačkově a v podobném stylu pokusíte vybavit malou garsonku?

To se pokusila zjistit skupina mladých architektů v Madridu, kde mnoho lidí naráží na problémy drahého bydlení. Jako pokusný byt si zvolili padesátimetrovou garsonku, kterou upravili k obrazu svému. Celý byt nyní dávají k pronájmu za 2200 eur měsíčně (asi 60 000 kč), což se sice může zdát jako obrovská částka, ale v Madridu jde spíše o nižší nájem.

 

Základní barva interiéru je bílá, která je v příjemném kontrastu s výraznou podlahou vyvedenou v borovicovém vzoru. Aby rozbili bílou plochu interiéru a dodali mu útulnost právě ve skandinávském stylu, "naředili" interiér retro kousky nábytku, které, jak je vidět, prošly zásadní rekonstrukcí. Tu drátěná židle, jinde mosazná lampa či starožitný rám.

Související obsah

Jistou dávku rustikálnosti dodávají interiéru i nápadité doplňky, které byly zvoleny záměrně v co nejvíce barvách. Jak se vám byt líbí? Je pro vás příliš "přeplácaný" nebo je podobný styl přesně podle vašeho gusta? Napište nám do komentářů!

ČTĚTE TAKÉ:

Monika z Výmeny manželek: Její rodina zničila pronajatý byt. Postel dětí strašně smrděla, tvrdí nájemce

To je úlet! Chtěli byste bydlet na útesu?

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz