Místo eskalátorů fungují na stanici metra Nádraží Veleslavín letištní portýři. Jaká je jejich práce? Co obnáší? Jak na ně reagují cestující? Vyzkoušeli jsme si i tuhle práci, abychom tyto otázky zodpověděli.
Portýrem se na jedno odpoledne stal reportér TN.cz Jakub Deml. A mohl tak zprostředkovat své zkušenosti s trochu nezvyklou prací portýra.
Zjistil, že lidé na portýry většinou reagují pozitivně, za celé odpoledne se nesetkal s negativní reakcí. Když o vynesení zavazadla nestojí, slušně s úsměvem odmítnou. Čeští cestující většinou o službě vědí a k portýrům se chovají slušně. Ne ovšem všichni. "Někteří nám nadávají, že za to můžeme my, že tu ten eskalátor není," svěřil se nám jeden z portýrů.
Některé ze zahraničních turistů služba překvapí, občas nahoře nad schody i loví z kapes drobné. Služba je ale zdarma, spropitné tak Jakub Deml s úsměvem odmítal.
"Když jsem po vynesení zavazadla cestujícím nahoře oznámil, že ve skutečnosti nejsem oficiálním portýrem, brali to s humorem. Na otázku, zda-li se nebáli, že jim s kufrem uteču odpovídali negativně," popsal svou krátkodobou práci Jakub. "Já jsem vám věřila, vím přece že tu tato služba existuje," odpověděla například mladá slečna.
"Službu vynášení zavazadel během ´mé služby´ přijímali cestující pozitivně. Cestou z letiště do centra města si ale musejí s těžkými kufry poradit sami. U schodů vedoucích od autobusů jedoucích z letiště totiž portýři nepomáhají," zjistil také Jakub. Jaké to je být portýrem, si prohlédněte na přiloženém videu.
Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz