Elektřina

Elektřina opět ZLEVNÍ! Peníze ušetříte letos i příští rok. Kolik?

Elektřina opět ZLEVNÍ! Peníze ušetříte letos i příští rok. Kolik?
Zdroj: TN.cz

České domácnosti opět ušetří na elektřině. Její cena klesla letos a nižší bude i napřesrok. Podle analytiků to už bude ale naposled.

Zlevnění cen elektřiny se dá očekávat z aktuálních cen silové elektřiny (ta tvoří asi 40 procent koncových cen) na burze. Ve srovnání s dodávkami pro tento rok jsou tyto ceny asi o desetinu levnější.

Pokles koncových cen bude ale nižší. "Ceny pro domácnosti by se v roce 2016 mohly snížit zhruba do pěti procent," řekl pro idnes.cz Petr Bártek z České spořitelny. Podle Bártka se situace v dalších letech otočí. Ceny elektřiny pro domácnosti začnou opět růst. Mírně se budou zvedat nejen ceny samotné elektřiny od výrobců.

Související obsah

Nutno dodat, že konkrétní výše úspory, které domácnosti díky zlevnění elektřiny dosáhnou, se bude odvíjet od faktorů jako je distribuční region, distribuční sazba, výše spotřeby, dodavatel a samozřejmě i sjednaný tarif. Podívejte se, jaké ceny elektřiny jsou na současném trhu k dispozici. V první tabulce najdete ceny v Praze, v druhé v menším městě, konkrétně Havlíčkově Brodě. 

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz