Tohle se vám zalíbí! Výživový specialista radí: V létě pijte PIVO!

Pivo patří bezesporu mezi nejoblíbenější nápoje Čechů. Oslovili jsme odborníka, aby vyzdvihl některé z jeho předností!

V teplých letních měsících je pivo, zejména to nealkoholické, velmi osvěžující a v omezeném množství i pro tělo blahodárný nápoj. Pivo nás v létě příjemně ochladí, je ale lepší nevolit úplně ledové, ale spíše lehce vychlazené. Další výhodou je, že nealkoholické pivo je zásadotvorné, tedy že PH těla dostává do zásaditých hodnot. "Je to vlastně taková tekutá zelenina," vysvětluje výživový specialista Martin Škába.

A jak je to s alkoholickým pivem? Tam je podle slov Martina Škáby situace poněkud složitější. Co se týče množství, kolik piv týdně si člověk může dát, aby to pro něho nebylo škodlivé, nelze generalizovat. "Někdo si může dát velké pivo skoro každý den a pro jeho tělo to problém není. Každý člověk je ale jiný, někdo má třeba problémy s játry nebo jiné potíže, tam už to vhodné není," dodává.

Důležitý pro blaho lidského těla je i pozitivní životní styl, ke kterému občas i nějaké to pivo může patřit. "Všechno je propojené se vším. Rozhodně je lepší být psychicky v pohodě a občas si zajít na pivo, než mít přísně zdravý jídelníček, stres a pivo si odpírat," osvětluje problematiku Martin Škába.

Kdo si také v letních měsících dá bezesporu rád pivo jsou cyklisté. Pokud je pivo nealkoholické je podle Škáby vše v pořádku: "Pivo je plné různých antioxidantů a minerálů, je vhodné i pro regeneraci po sportovním výkonu."

A že se po pivu tloustne? To také není úplně pravda. "Všechno je to o střídmosti. Když si dáte pivo a máte i dostatek pohybu a dobrý jídelníček, tak to rozhodně hubnutí neohrozí. Jediné úskalí piva je to, že podporuje tvorbu žluči, což je látka, která podporuje trávení. To znamená, že když začnete pít pivo, tak po určité době začnete mít velké chutě na jídlo," vysvětluje úskalí Martin Škába.

Takže co poradit závěrem? Přes léto se určitě pivu nevyhýbejte! Akorát jako u všeho, u piva obzvlášť, platí rčení "všeho s mírou".

ČTĚTE TAKÉ:

Kde se nejvíc pije pivo? Tady máte seznam top 10 zemí

Video: Borec pije pivo jako král! A ani se nepobryndá!

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pivo

Důležité Události

Píše se na Deník.cz