Při stahování pokácených kmenů v lese u Bohuslavic na východě Moravy se stala neobvyklá nehoda. Převrátil se tam traktor, který zavalil muže.
K zemi ho přimáčkl v místě, kudy protékal malý potok a muž se začal topit. Nehoda se stala v těžko přístupném terénu. Záchranáři se na místo dostávali jen těžko a muž nakonec cestou do nemocnice zemřel.
V Bohuslavicích se odpoledne ozvaly sirény a desítky místních běžely do lesa, asi 300 metrů za vesnici, kde v dešti dva muži káceli stromy. Kmeny stahovali malým traktorem.
"Kvůli nepříznivému počasí traktor podklouzl a začal padat do koryta potoka. Muž při tomto manévru z traktoru vypadl," popsala zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Traktor ovšem spadl tak nešťastně, že muže zavalil a uvěznil přímo v korytu potoka.
Místní i přiolaní hasiči společnými silami traktor nadzvedli a muže vytáhli na souš. V tu chvíli se muže ještě podařilo oživit, v nepřístupném terénu se ale záchrana hodně protahovala. K sanitce ho museli hasiči pomalu převážet terénním autem. Snaha desítek lidí byla ale nakonec marná.
Policisté každoročně vyšetřují mnoho zbytečných úmrtí právě při kácení stromů. Jejich kořeny loni přimáčkly a usmrtily třeba muže ve Valašské Senici. Tragicky skončilo i kácení v lese nedaleko Štítné nad Vláří - tam strom spadl na teprve dvanáctiletého chlapce.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz