Jo Nesbo

Do Prahy přijel král detektivek Nesbo, podpis chtěly tisíce lidí

Do České republiky přijel Král severských detektivek - jeden z nejprodávanějších autorů současnosti - 55tiletý Jo Nesbo. Na podpis jeho nové knížky čekaly v Praze tisíce lidí.

Jeho knížky se překládají do padesáti jazyků, čtou je miliony lidí po celém světě, V Praze na něj čekala fronta fanoušků dlouhá skoro půl kilometru - a přesto jen málokdo ví, jak přesně se jméno norského autora vyslovuje. Je to "Ju Nesbe".


Nesbo má ve svých kriminálních příbězích oblíbeného hrdinu - Harryho Holea. Od něj si teď po poslední knize ale chce na chvíli odpočinout.


Nesbo, který původně vystudoval ekonomii, prodal po celém světě už 25 milionů svých knih. Peníze jsou pro něj ale jen prostředkem - rád prý cestuje a také se věnuje horolezectví.

Související obsah


"V určité chvíli si uvědomíte, že peníze Vám mohou dát svobodu. Ale nepotřebujete zase tolik peněz, abyste ji měli. Ale je docela důležité, že o těch penězích nemusíte přemýslet," svěřil se spisovatel.


Jak si charismatický Nor užívá života i vydělaných milionů a proč si chce dát od svého hrdiny pauzu? To se dozvíte v exkluzivním rozhovoru v Prásku - ve čtvrtek ve 21:30.

pez, Marcela Škábová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz