Makedonie

Experti mají jasno: Připravte se na další válku v Evropě!

Experti mají jasno: Připravte se na další válku v Evropě!
Zdroj: profimedia.cz

V Makedonii to vře a experti jsou přesvědčeni, že země stojí před hrozbou občanské války. Když rozebereme konflikt důkladně, tak zjistíme, že se to týká i nás.

Makedonie má reálné obavy z násilí a dokonce hrozí, že by v zemi mohla propuknout občanská  válka. Zemi vyděsily události z víkendu, kdy teroristické komando se v městě Kumanovo dostalo do přestřelky s policií a zemřelo 22 lidí. 
 

Teroristé jsou napojeni na jednotky z Kosova, které chtějí destabilizovat zemi a vyhlásit území, které by se připojilo k ideálům velkého Kosova. Země připomíná rozbušku střelného prachu a hrozí, že konflikt mezi Makedonci a albánskou menšinou by mohl eskalovat. 
 

Makedonie navíc leží na strategicky výhodném území. Uvažuje se, že by zde stály ropovody, které propojí Rusko a Evropu. Je jasné, že různé zájmové skupiny z Východu i Západu mají enormní zájem, aby zemi kontrolovaly.
 

Pokud by v zemi vypukla občanská válka, na které by některé skupiny zřejmě dokázaly dobře vydělat, tak by logicky následovala další obrovská vlna uprchlíků, o kterou by se EU musela postarat.
 


 

ANALÝZA: Začala 3. světová válka, jen nám to neřekli!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz