Střešní autobox

Recidivista kradl střešní autoboxy. Měl s nimi i půjčovnu

Majitel jedné pražské půjčovny na střešní autoboxy skončil s pouty na rukou. Kriminalisté ho zatkli poté, co jim záznamy z městských kamer v Hradci Králové odhalily, jak si autoboxy opatřoval. Kradl je totiž přímo z aut.

Kriminalisté muže původně podezírali, že ukradl asi 6 boxů, při domovních prohlídkách jich pak ale našli 38! Čtyřikrát trestaný muž je ve vazbě a hrozí mu pětileté vězení. Stačilo mu trochu šikovnosti na překonání zámků autoboxů a pak trochu síly na jejich transport.

Přesně s tímto plánem vyrážel šestačtyřicetiletý "podnikatel" na výpravy z Prahy do Hradce Králové. Vždy překonal zámek, střešní boxy si pak odnesl a přidělal na své auto. Takhle ukradl minimálně šest boxů, sedmý stihl před příchodem majitelky jen povolit. Ta pak ujela několik metrů a při prvním zabrzdění jí box ze střechy s velkým rachotem sjel.

Související obsah

Drahý box zmizel z aut také Petra Vondráčka a Pavla Floriána. Ti se s nimi teď shledali. Spolu s dalšími skoro čtyřmi desítkami boxů už byly nabízeny k půjčení v Újezdu nad Lesy. Františka Semeráda policie zadržela a dnes ho soudce poslal do vazby.

I když muž tvrdí, že boxy koupil a zaplatil, okradení majitelé si už některé bezpečně poznali. Při domovních prohlídkách policisté zajistili i spoustu sportovního vybavení, které zloděj ukradl spolu s boxy. Pokud některý box na přiloženém videu poznáváte, volejte policii.

Mezi zloději jsou krádeže střešních boxů populární. Bývají v nich totiž zpravidla také cenné věci. Ale i samotný box může klidně stát i přes třicet tisíc korun. Semeráda obvinili kriminalisté zatím z krádeží za 200 tisíc korun. Podle nich je ale jen otázkou času než dohledají majitele i zbylých autoboxů. Zadrženému hrozí pětiletý trest.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz