Autoservis

Pozor na tyto střešní boxy. Vadné kusy poznáte podle jednoho malého detailu

Pozor na tyto střešní boxy. Vadné kusy poznáte podle jednoho malého detailu
Zdroj: Škoda Storyboard

Střešní boxy značky Škoda se mohou za jízdy otevřít, a uložené věci tak mohou vyletět na silnici. Takový je stručný souhrn varování, které se před pár dny objevilo v evropském systému pro rychlé informování o nebezpečných výrobcích. Jak zjistíte, jestli nemáte vadný kus právě vy?

"Kvůli nedostatečné robustnosti se může během používání poškodit jedna nebo více destiček zámků na víku střešního boxu. To by mohlo vést k otevření střešního boxu a ztrátě částí zavazadel během jízdy, což by představovalo riziko pro ostatní účastníky silničního provozu," popisuje závadu evropský portál Safety Gate.

Související obsah

​Část prodaných střešních boxů tak automobilka Škoda Auto svolává ke kontrole a případné výměně či opravě. Konkrétně jde o boxy Škoda roof box o objemu 400 litrů v černé nebo stříbrné barvě, které byly vyrobené od 1. června 2021 do 31. ledna 2022.

Zdroj: Škoda Storyboard

​Černá varianta má označení: 000 071 175 D. Stříbrná varianta je označená: 000 071 175 C. Problém se může týkat zhruba 400 boxů, v Česku je jich prý 71.

Jak jednoduše poznat, zda zrovna vy nemáte vadný kus? "Boxy z této šarže jsou snadno rozpoznatelné podle loga "PAJR" na plastových krytech zámků," uvedl pro portál Svolávačky.cz mluvčí Škoda Auto Pavel Jína.

Svolávací akce se týká boxů s nápisem Pajr na plastových krytech zámků. Zdroj: Evropská komise / Safety Gate

​"Prosíme zákazníky, aby oslovili svého dealera Škoda, který se s nimi dohodne na dalším postupu. Zákazníkům se za případné nepříjemnosti omlouváme," dodal Jína.

V minulosti měla automobilka problém i se skládacími koloběžkami, které prodávala pod svou značkou. Z e-shopu je musela stáhnout. Více zde:

Související obsah

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události