Kamion

Ženy, pojďte řídit kamion, vyzývá nová kampaň v Česku

Ženy, pojďte řídit kamion, vyzývá nová kampaň v Česku
Zdroj: ČTK

Ženy, nechcete řídit kamion? S takovou výzvou přišel největší tuzemský dopravce. Na trhu je totiž kritický nedostatek řidičů. Jejich práci prý ženy snadno zastanou, informují dnešní Lidové noviny.

Zoufalý nedostatek řidičů ve vnitrostátní i mezinárodní kamionové dopravě přiměl lídra tuzemského trhu silniční dopravy společnost CS Cargo k ojedinělé náborové kampani. Vybízí v ní ženy řidičky, aby se daly do služeb nákladní dopravy. Řídit kamion na českých i evropských silnicích je prý sexy, píší LN.

"Na začátku byl se mnou člověk na dvě tři jízdy, kterýmě pohlídal. Jakmile zjistil, že to zvládnu, tak jsem vyfičela do světa,“ říká ve filmovém spotu jedna z nynějších řidiček CS Cargo Jitka Töglová.

Nejčastěji míří do Anglie, do Liverpoolu. Jak sama říká – jezdit po Evropě je podle ní „ideální volba pro mladou holku, která touží po nějaké svobodě a zároveň si chce něco vydělat a trochu poznat i svět“.

Firma CS Cargo provozuje na 850 vlastních kamionů a využívá služeb dalších 1400 externě nasmlouvaných nákladních vozů. Mezi několika stovkami řidičů, které pro CS Cargo jezdí, je několik žen už dnes. „Odvádějí stejnou práci jako muži. Dnes už není řízení fyzicky náročná práce,“ říká generální ředitel firmy Aleš Willert.

Poptávka po přepravě zboží roste a nedostatek řidičů považují za největší problém i ostatní dopravci na trhu. Investují do nákupu nových kamionů, které však nemá kdo řídit.

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Které celebrity mají osobního řidiče a kolik za něj měsíčně zaplatíte?

VIDEO: Šílený řidič. Ženu, která jela příliš pomalu, vytáhl z auta a zkopal do bezvědomí

tn.cz / gar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz