Miloš Zeman

Miloš Zeman dostal novou limuzínu. Bude minibar i popelník?

Miloš Zeman dnes na Pražském hradě slavnostně převzal nový prezidentský vůz. Je jím nejluxusnější nový model Superb v nejvyšší výbavě a s několika "vychytávkami" navíc. Řítit se může rychlostí až 250 km/h.

Cena nového prezidentského vozu je jeden a čtvrt milionu korun. Černý Superb je v provedení Laurin&Klement. Dosahuje výkonu 280 koní a má pohon všech čtyř kol. Od běžně prodávaných vozů se nijak výrazně neliší. Je v nejvyšší výbavě a navíc má jen čtyři věci: držák prezidentské standardy, skryté výstražné zařízení, zabudovanou vysílačku a maják. To si totiž přála prezidentova ochranka.

Kdyby Miloš Zeman potřeboval opravdu rychle vyrazit, s novým autem zvládne zrychlit z nuly na 100 km/h během 5,8 vteřiny. Ve voze je totiž nejvýkonnější motor 2.0 TSI/206 kW a navrch má i automatickou převodovku.

Není to jediný vůz, který Zeman od Škody dostane. Celkem budou tři a nahradí dosavadní dosluhující limuzíny. Ty se vrátí zpět automobilce. Odkoupit je chce ministerstvo vnitra. "Pan prezident zastává názor, že český prezident by měl jezdit českým autem," prohlásil mluvčí Jiří Ovčáček. Narážel tak na Zemanova předchůdce, Václava Klause, který české vozy odmítal s tím, že"drncají".

"Pan prezident je rád, že dostal nový vůz, který je výrazně modernizovaný. To drncání je věcí, kterou je třeba přejít," řekl k tomu Ovčáček. Podle něj Miloš Zeman na svých cestách jezdí vždy na předním sedadle spolujezdce. Obvykle studuje materiály nebo si prohlíží krajinu. A překvapivě prý v autech nikdy nekouří.

Když si Miloš Zeman dnes na Hradě symbolicky převzal klíče od nového auta, spokojeně vůz pohladil a nahlédl do interiéru. Ten je celý v hnědé kůži. Uvnitř vozu bude mít Zeman i vysokorychlostní internet, třízónovou klimatizaci, zadní kameru pro parkování či elektrickou parkovací brzdu. Minibar v nové prezidentské limuzíně chybí, i když by asi bylo možné ho instalovat. Zda to bude prezidentovo přání Hrad nezmínil.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ví úplně všechno. Prezident Zeman prozradil, kdo zabil Bartošovou

Objevili dvojníka Miloše Zemana. Jen není tak hezký. Podívejte se!

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz