Horní Bříza

Vrah z Břízy krátce před tím než ubodal Hanku, napadl i lékařku!

Vrah z Břízy krátce před tím než ubodal Hanku, napadl i lékařku!
Zdroj: TV Nova

Několikrát vyhrožoval, "že někoho zabije", napadl lékařku. Přesto se stále pohyboval na svobodě. 25. května ale vzal nůž a skutečně někoho zabil! Všichni se ptají, proč takový člověk nebyl pod dozorem v léčebně?

Neuvěřitelné selhání! Ani jinak to nelze nazvat. Vratislav A., který před dvěma týdny zavraždil v Horní Bříze sedmadvacetiletou knihovnici Hanku, několikrát vyhrožoval, "že někoho zabije". Dokonce krátce před vraždou zaútočil na svou psychiatričku. Ale ani to zřejmě nestačilo, aby se začalo něco dít!

Dál si dělal, co chtěl. 25. května vzal nůž a vyrazil do knihovny. A tam vraždil!

O napadení lékařky krátce před smrtí knihovnice, informoval Blesk, který se odvolává na zdroj blízký rodině Vratislava A. Podle něho policisté během vyšetřování narazili na nejasnosti ohledně jeho psychickém stavu, vyžádali si další lékařskou zpráv. Jenže ta se už nestihla... Vratislav A. mezi tím vraždil!

Vratislav A. byl za poslední tři roky hned sedmkrát hospitalizován na psychiatrii. Navíc několikrát vyhrožoval, "že někoho zabije". A to i při své poslední hospitalizaci v Dobřanech před třemi měsíci. Tehdy ho s psychiatrie pustili s tím, že není agresivní. Jenže zanedlouho napadl lékařku a následně dokonce vraždil!

Související obsah

Kvůli tomuto případu už však v Psychiatrické nemocnici v Dobřanech padaly hlavy. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček odvolal ředitele a rezignoval i primář oddělení, na kterém byl Vratislav A. hospitalizován.

Vratislav A. osudného dne šel do knihovny na internet, kam chodil pravidelně. Podle svědků se s knihovnicí pohádal a řekl jí, ať na internetu vyhledá číslo na reportéry TV Nova. Po telefonátu ženu pobodal kuchyňským nožem, který si zřejmě pachatel přinesl s sebou. Poté vyšel ven před knihovnu, kde stáli lidé. Nechali ho odejít, ale policie vraha o pár minut později dopadla u nádraží v Horní Bříze.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NECHUTNÉ FOTO: Pornoherečku Christy Mack brutálně zmlátil její bývalý přítel!

VIDEO: Nemocná nebo zdrogovaná? Psychopatka v metru napadla spolucestující

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz