Petr Janda

Ubodaný muž z Újezda kamarádil s Petrem Jandou z Olympicu

Muž, kterého v sobotu večer pobodali dva zakuklenci v domě v Újezdě nad Lesy přímo před očima manželky, byl osobním přítelem populárního zpěváka a frontmana kapely Olympic Petra Jandy. Koncerty kapely dokonce v minulosti sponzoroval.

Čtyřiašedesátiletého podnikatele Roberta H. s Jandou kromě přátelství pojilo i obchodní partnerství. V roce 2013 během turné v Austrálii totiž Jandu pobodal hmyz. Na opuchající ránu zabral až extrakt z papáji. A tím to začalo.

Po návratu z Austrálie založil Janda s Robertem H. společnost, která se zaměřila na distribuci kosmetiky z papáji na českém trhu. Petr Janda pak se svou dcerou Martou pro firmu dokonce natočil reklamní spot. Marta má ve společnosti desetiprocentní podíl.

Podle webu Lidovky.cz získal Robert H. stomilionové jmění, když prodal akcie společnosti Ferona, ve které pracoval od roku 1968. Společně s dalšími zaměstnanci si na začátku 90. let půjčil peníze a firmu od státu odkoupil. Její prodej pak z něj a společníků udělal boháče.

V sobotu kolem 23. hodiny se ale do jeho domu vloupali dva maskovaní muži. Sousedem přivolaná policejní hlídka našla Roberta pobodaného. I přes první pomoc od policistů a rychlý převoz do nemocnice Robert svým zraněním podlehl.

Související obsah

"Ta zpráva mě zasáhla. Skvělý člověk, který i když byl bohatý, vždy pomohl. A když mu někdo nevrátil, tak to tolik neřešil," řekl Blesku Petr Janda.

"Někdo ho chtěl vykrást," je podle Blesku přesvědčen Janda. Policisté ale zatím nevyloučili, že by mohlo jít i o pokus o únos či nájemnou vraždu. Po pachatelích usilovně pátrají.

ČTĚTE TAKÉ:

Ferdo, sbohem! Janda plakal nad rakví bubeníka Olympicu a zhroutil se

Na Novu volala rukojmí z knihovny, pak byla ubodána

Narušený mladík z blázince vyhrožuje smrtí těhotné ženě!

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz