Ovoce

Chcete mít zářivý úsměv? Bílé zuby pomocí přírodních produktů

Chcete mít zářivý úsměv? Bílé zuby pomocí přírodních produktů
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Oslnivě bílé zuby vás nemusí stát majlant, některé přírodní produkty totiž fungují jako zaručené bělící prostředky. Ovoce, koření, nebo oleje? Co zářivý úsměv skutečně vykouzlí a co jsou jen fámy?

Za bělící gely, pudry, ale i dentisty, kteří nám zuby rozzáří, jsou mnozí ochotni zaplatit balík. Přitom spousta věcí, které máme běžně doma, poslouží stejně dobře. Musíte ale odlišit ty, které skutečně fungují, od těch, o kterých se to jen říká. Daily Mail se zeptal zubaře, který tajemství přírodních bělidel objasnil.

Jahody

Říká se: Rozmačkejte zralé jahody, ponořte do směsi kartáček a potřete ní zuby. Do dvou týdnů budou bělejší.

A je to pravda. Jahody sice obsahují malé množství kyseliny citronové, která může oslabit zubní sklovinu, na druhou stranu ale obsahují více kyseliny jablečné, která je prospěšná. Čím zralejší jahody jsou, tím víc jí obsahují. Kyselina jablečná dokáže ze zubů odstranit povrchové nečistoty, a ty tak budou mít bělejší vzhled. Jahody tak fungují jako jemné a účinné přírodní bělidlo.

Související obsah

Banány

Říká se: Vysoký podíl draslíku, hořčíku a manganu v banánech pomáhá odstranit skvrny ze zubů. Jednoduše oloupejte banán a třete zuby vnitřkem slupky asi dvě minuty. Tři týdny a vaše zuby se budou blýskat.

Něco na tom bude. Tření totiž působí jako jemný peeling, který odstraní některé povrchové skvrny. Nicméně banán se nedostane dovnitř pórů zubní skloviny, takže žádné hloubkové čištění se konat nebude. Nicméně tímto způsobem můžete svým zubům zajistit rychle a jednoduše výrazný lesk.

Jedlá soda

Říká se: Jedlá soda dokáže spolehlivě odstranit skvrny na zubech způsobené kávou, červeným vínem a čajem. Půlku polévkové lžičky smíchejte s půlkou lžičky jedlé sody a vytvořte pastu. Kartáčkem potom směs naneste na zuby a nechte asi dvě minuty působit. Rozdíl uvidíte už po pár dnech.

Trefa. Jedlá soda skutečně díky svému složení dokáže zuby vybělit. Účinně odstraní plak a nečistoty z povrchu zubů a ty se pak budou zdát jasnější. Kromě toho také neutralizuje bakteriální kyseliny v ústech. Časté užívání jedlé sody ale může vést k poškození skloviny, ideální je použít ji třikrát do roka.

Související obsah

Co nefunguje?

Při domácím bělení naopak zapomeňte na pomerančovou nebo citronovou kůru, jablečný ocet, kokosový olej nebo pastu z kurkumy. Tyhle babské rady vám místo bílých zubů mohou spíš přivodit zažívací potíže.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Šílená hygiena ve Výměně: Zuby si nečistím, říká Věra. Její důvod vás dostane

Galerie: Které celebrity měly tak ošklivé zuby, že si je nechaly kompletně vyměnit?

mom, TN.cz

K tématu Ovoce

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz