Ovoce

Hubněte zdravě a chutně pomocí ovoce. Které se na to hodí?

Hubněte zdravě a chutně pomocí ovoce. Které se na to hodí?
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Ovoce obsahuje hodně cukru a když ho jíme, nemůžeme zhubnout. Alespoň to si myslí velké množství lidí, jenže není to tak úplně pravda. Složky obsažené v ovoci totiž dokážou potlačit chuť na jídlo, urychlit metabolismus a zbavit tělo škodlivých toxinů.

Ovoce jako recept na dokonalou postavu, jenže se to s ním nesmí přehánět. Přes výhody, které konzumace ovoce má, totiž skutečně obsahuje taky hodně cukru. Pokud se jí s mírou, je skutečným zázrakem ve formování postavy. Pamatujte si, že ideální jsou dva kousky této sladké pochoutky denně. Pokud si chcete dát ovoce na svačinu, vždy sáhněte po tom, které je bohaté na vlákninu.

Důležité je také kombinovat ovoce s potravinami obsahujícími proteiny a prospěšné tuky. Ty totiž stabilizují hladinu cukru v krvi, která je pro hubnutí rozhodující. Tyto látky vás navíc udrží déle syté. A které ovoce je tedy pro hubnutí ideální?

Avokádo

Je to právě avokádo, které je plné prospěšných tuků, a je prokázané, že urychluje metabolismus. Navíc podporuje tvorbu testosteronu, což je hormon, který je zodpovědný za hubnutí, a to bez rozdílu u žen i mužů.

Jablka a hrušky

Jablka i hrušky jsou bohaté na vlákninu, stačí tedy sníst jeden kousek a budete se cítit sytí na dlouhou dobu. A to znamená, že nebudete mít chuť na další jídlo, po kterém by vám kila naskákala. Důležité je ovoce neloupat, všechna vláknina je totiž obsažená právě ve slupce.

Související obsah

Borůvky

Tyto chutné modré bobule obsahují obrovské množství antioxidantů. Ty našemu tělu pomáhají zbavit se škodlivých toxinů, které způsobují tloustnutí.

Banány

Banány jsou skvělým zdrojem rozpustné vlákniny, která potlačuje chuť na kalorická jídla a nejrůznější nezdravé pochutiny. Dejte si banán na snídani a váš pas vám poděkuje, navíc posílíte svůj imunitní systém.

Sušené ovoce

Kombinování sušeného a čerstvého ovoce urychluje proces pálení tuků a ještě k tomu redukuje hladinu cholesterolu v krvi. Sušené ovoce má navíc ještě tu výhodu, že když ho před konzumací namočíte do vody, absorbuje ji a více vás zasytí.

Související obsah

Kokos

Také kokos vás dokáže udržet déle syté, funguje totiž jako prevence proti bodavé bolesti, kterou při hladu někdy cítíme. Kokos navíc urychluje činnost jater a tím i spalování cukrů až o 30%.

Citron

Konzumace citronů je perfektním způsobem, jak zbavit játra škodlivin. Dejte si každé ráno skleničku citronové šťávy a vody a můžete si být jistí, že tak předejdete hromadění tuků.

Grapefruit

Nejenže vysoký obsah vody v grapefruitu navodí pocit plnosti, ale obsahuje navíc minimum kalorií, takže si na něm můžete bez výčitek pravidelně pochutnávat.

Granátové jablko

Podobně jako borůvky, i granátové jablko doslova přetéká antioxidanty. Zbavíte tak tělo nežádoucích toxinů a potlačíte chuť k jídlu.

Pomeranče

Konzumace pomerančů vám pomůže odbourat velké množství kalorií. A nejen to, nenásilným způsobem udrží vaše tělo dobře hydratované.

Související obsah

Papája

Sáhnout po tomto netradiční a pro nás exotickém ovoci se čas od času vyplatí. Enzymy obsažené v papáji totiž urychlují průchod jídla zažívacím ústrojím, což je perfektním pomocníkem při dietě.

Rajčata

Přijde vám, že rajče není ovoce? Opak je pravdou. Rajčata obsahují obrovské množství vitamínu C a lykopenu, který ovlivňuje produkci karnitinu. Karnitin je aminokyselina, která urychluje proces spalování tuků v těle.

Melouny

Neexistuje ovoce, které by vás zasytilo víc, než meloun. Stačí jeden hrníček melounu a na jídlo si dlouhé hodiny ani nevzpomenete. Meloun je navíc úžasně dietní, jeden hrníček obsahuje pouze 60 kalorií.

Broskve

Chcete snížit počet kalorií v těle? Broskve jsou pro vás ideální volbou. Antioxidanty v broskvích navíc zbaví vaše tělo toxinů.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ovoce

Důležité Události

Píše se na Deník.cz