Yulin

Nejhnusnější festival: Slunovrat slaví POŽÍRÁNÍM PEJSKŮ!

Nejhnusnější festival: Slunovrat slaví POŽÍRÁNÍM PEJSKŮ!
Zdroj: Twitter

Se začátkem letního slunovratu se v Číně tradičně koná festival Yulin, proti kterému se bouří celý svět. Sní se při něm tisíce psů a koček přičemž v mnoha případech jde o ukradené domácí mazlíčky.

Tisíce rodin každoročně opláčou své domácí mazlíčky, protože jim je ukradnou pořadatelé brutálního festivalu Yulin. Pro potřeby této akce totiž nestačí zvířata, která se potulují po ulicích nebo chovají na farmách. Ukradené psy a kočky potom pořadatelé drží zavřené v miniaturních klecích bez vody a jídla.

Mnohá zvířata zemřou už během cesty, a to následkem šoku, hladovění nebo dehydratace. Ta, která přežijí, jsou vystavena na tržnicích a před zraky zákazníků je prodejci ubijí k smrti nebo jim podříznou hrdlo. Některé z nich ještě mají kolem krků obojky.

Množství organizací zabývajících se ochranou zvířat bije v posledních letech na poplach. Způsob, jakým je se zvířaty zacházeno, totiž překračuje všechny meze. A zdálo se, že dosáhly svého. Čínská vláda konání festivalu v letošním roce zakázala. Navzdory tomu se odporný barbarismus opět konal.

Související obsah

Proti festivalu se bouří četné organizace na ochranu zvířat i obyčejní lidé, zatím to bohužel k ničemu nevedlo. Naději ochránci zvířat spatřují v rozšiřování nůžek mezi starou generací vyznavačů pojídání psů a mladými Číňany, kteří se proti této nechutné praktice důrazně vymezují.

Podle statistik se v Číně ročně sní na 10 milionů psů, z toho přes 10 tisíc jen na samotném yulin festivalu.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz