Pes

Čínské město zakázalo psy: Zbavte se jich, nebo je zabijeme!

Čínské město zakázalo psy: Zbavte se jich, nebo je zabijeme!
Zdroj: Profimedia

S neskutečným nařízením přišla radnice jedné čtvrti v městě Dayang na východě Číny. Majitelům psů nařídila, aby se svých mazlíčků zbavili. Pokud tak neučiní riskují, že jim strážníci přímo na ulici psa zabijí!

Radnice v rámci udržování v pořádku ve městě a "zajištění normálního života pro všechny" přišla s touto neuvěřitelnou vyhláškou. Ve čtvrti prostě nesmí být žádný pes! Majitelé je musí dát pryč, pokud tak neudělají, úředníci psa klidně zabijí přímo na ulici. Bez ohledu na to, jestli je očkovaný nebo ne.

Jeden z pracovníků, kteří se starají o čistotu ve městě, řekl listu Daily Mail, že vyhláška byla přijatá proto, že si to většina z tisícovky obyvatel čtvrti přála. "Psi kálejí všude po městě a obtěžují lidi. Lidé si na to stěžovali, tak jsme přišli s touhle vyhláškou, abychom předešli konfliktu," řekl pracovník Daily Mailu.

Tohle není první případ, kdy čínské město nařídilo občanům, aby se zbavili psů. Stále více činských domácností si pořizuje psa coby domácího mazlíčka. Majitelé se ale ještě nenaučili po psech uklízet. Každý rok na nemoci přenášené psy zemře okolo 2 000 lidí.

Související obsah

Čína byla za špatné zacházení se psy opakovaně kritizována. Svět například šokovala fotografie z roku 2008, kdy tři úředníci ubili na ulici toulavého psa dřevěnými klacky. Každoročně v červnu zabijí Číňané až 10 tisíc psů během festivalu pojídání psího masa.
 

vbo, TN.cz

K tématu Pes

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz