Yulin

Hrdinka: Zachránila 100 psů před snědením na festivalu hrůzy

Hrdinka: Zachránila 100 psů před snědením na festivalu hrůzy
Zdroj: boredpanda.com

I přes mohutné protesty ze strany organizací na ochranu zvířat a široké veřejnosti i letos uspořádali v Číně festival Yulin. Při něm se každoročně sní tisíce psů a koček. Číňanka Yang Xiaoyun se ale rozhodla nebýt ke krutosti lhostejná a rozjela se přes celou Čínu, aby alespoň pár psů zachránila.

Pětašedesátiletá bývalá učitelka je jednou z těch, které tradiční festival na oslavu slunovratu přijde odporný. Ne všichni Číňané ale tento názor sdílí a každoročně za tuto krutou kratochvíli zaplatí životem tisíce psů a koček. Stejně tomu bylo i v uplynulém víkendu.

Yang Xiaoyun pro záchranu stovky zvířat neváhala cestovat více než 2400 kilometrů a utratila v přepočtu asi 26 tisíc korun. Sama provozuje útulek s názvem Společný domov, ve kterém našlo přístřeší asi tisíc psů.

Související obsah

Spousta psů, které Yang v nedávných dnech koupila a zachránila před jistou smrtí, vyžaduje lékařskou pomoc, kterou jim i sama poskytuje. Dvakrát denně vaří kukuřičný chléb, což je jediné jídlo, které si může dovolit. Útulek totiž funguje jen díky sponzorům a dobrovolníkům.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz