Nerozlučná dvojice: Slepý teriér má vlastního vodícího psa

Nerozlučná dvojice: Slepý teriér má vlastního vodícího psa
Zdroj: boredpanda.com

Pes je nejlepší přítel člověka. A obzvlášť to platí o vodících psech, na kterých je slepý člověk takřka úplně závislý. O to dojemnější je, když se jeden takový pes ujme druhého, aniž by ho k tomu musel někdo nutit.

Právě takový je příběh dvojice Glenna a Buzze. O slepého Jack Russell teriéra Glenna se stará Stafordširský bulteriér Buzz. A handicapovaný psík se na něj může skutečně ve všem spolehnout. Pomáhá mu najít misku s jídlem, boudu, ukládá ho do pelíšku a pokaždé, kdy jde Glenn špatným směrem, pošťouchne ho tak, aby všechno dobře dopadlo.

Dvojice zvířat bydlela v tunelu na severu Anglie. Potom je ale převezli do nedalekého útulku. Marné byly snahy ošetřovatelů pejsky rozdělit, jeden bez druhého nemohli být.

Související obsah

Ačkoli o pejscích nemají zaměstnanci útulku žádné informace, podle všeho jim bude mezi 9 a 10 lety, jak dlouho jeden druhému pomáhali, ale nevědí. Teď se oběma snaží najít nový domov, aby mohli společně trávit každý den v klidu a pohodě.


ČTĚTE TAKÉ:

Osudná chyba: Dívka omylem zveřejnila selfie, kde má sex se psem u babičky

GALERIE: Za zabití psů je bili 9 hodin, poté na ně přivázali mrtvá zvířata

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz