žralok

Stvůra z hlubin: Tohle monstrum uvízlo v rybářské síti! FOTKY

Stvůra z hlubin: Tohle monstrum uvízlo v rybářské síti! FOTKY
Zdroj: Muzeum Victoria

Prazvláštní úlovek zaznamenali rybáři u pobřeží Austrálie. Z moře totiž vytáhli něco, co vypadalo jako monstrum z hlubin. Šestimetrový tvor s podivnými ústy vyděsil i zkušené rybáře. Jedná se totiž o vzácný druh žraloka.

Třítunový obr, kterého vytáhli rybáři spíše omylem, byl již mrtvý při vylovení, takže pro rybáře nepoužitelný. Nicméně velkou radost udělal vědcům z místního muzea. Jde totiž o velmi vzácný druh - žraloka velikého.

Tento druhý největší druh žraloka je charakteristický právě svou obří, rozšklebenou tlamou, kterou odchytává svou potravu. Plavci se ale nemusí bát, že by je spolknul i se šnorchlem, protože žralok veliký se živí planktonem. Jeho tlama je vlastně malá rybářská síť, kterou drobounké živočichy zachycuje.

Související obsah

Pro oceánografické muzemu je to ale unikátní nález, na jižní polokouli totiž byly odchyceny pouhé tři kusy tohoto žraloka. Vědci už potvrdili, že o vzorky tkáně a dalších orgánů žraloka už požádaly laboratoře ze všech koutů světa.

Přestože šest metrů a tři tuny nejsou žádná malá čísla, tito hrozivě vypadající tvorové mohou dorůstat až dvojnásobné délky. Jde o druhou největší žijící parybu na světě. Prvenství drží žralok obrovský.

ČTĚTE TAKÉ:

FOTO: Největšího kapra světa ulovil Čech. Vážil stejně jako jeho žena

Moře vyplavilo další strašidelné stvoření! Má dvě huby

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz