Islámský stát

Islamisté mají ženské "gestapo"! Koho terorizuje a proč?

Islamisté mají ženské "gestapo"! Koho terorizuje a proč?
Zdroj: profimedia.cz

Zprávy o zvěrstvech Islámského státu jsou v poslední době v podstatě na denním pořádku. Hlavními "hrdiny" masakrů a brutálních poprav jsou ale vždycky muži. Teď se ovšem ukázalo, že islamisté mají i ženské úderné jednotky.

Tohle ženské islámské gestapo například nutí unesené dívky, aby se podvolily a dobrovolně se staly sexuálními otrokyněmi nebo džihádistickými nevěstami.


"Nábor" dívek do řad Islámského státu zažil na vlastní kůži i Kafi Osman z iráckého města Makhmur. "Když jsme po zaklepání otevřeli dveře, venku stálo pět maskovaných bojovníků s kalašnikovy. Zahlédli mladší sestry mé ženy Sabihu a Sajidu a řekli nám, že si je odvedou, protože jsou krásné," vzpomíná na vpád pohůnků Islámského státu muž.


Dodal, že ozbrojence rozhodně neobměkčily slzy ani dívek samotných, ani zbytku rodiny. "Naložily dívky do auta a odjeli bůhví kam. Od té doby o nich nevíme vůbec nic," zoufá si Iráčan.


A věří, že jeho mladé švagrové byly převezeny do syrského města Raqqa, které islamisté prohlásili za své hlavní město. Nejspíš tam musejí džihádistům sloužit jako prostitutky. Žen, které jsou ve městě proti své vůli, je ale prý mnohem víc.

Související obsah


A Islámský stát navíc uplatňuje extrémně tvrdá pravidla, podle kterých musí všechny ženy na veřejnosti nosit dvě vrstvy oblečení, rukavice a tři závoje, aby jim nebylo vidět do obličeje. Ženy mohou cestovat jen v doprovodu muže.


Porušení těchto pravidel se trestá pohřbením zaživa do písku. Zatčení ženě hrozí, pokud použije parfém nebo zvýší hlas, protože podle islamistů nesmí být ženský hlas slyšet.


A nejhorší na tom všem je, že tento teror zdaleka neprosazují jen muži. Ve městě totiž působí i čistě ženská "policejní" jednotka zvaná Al-Khansa, která pacifikuje odbojné příslušnice něžného pohlaví.


Jedna z jejich obětí popsala, že byla zbičována za to, že jí závoji prý prosvítaly oči. Jiné odbojné ženy tyhle muslimské "amazonky" trestají tím, že je pokousají. Podle Britů navíc v této jednotce slouží i řada žen, které za islamisty uprchly z Evropy.


Členky jednotky Al-Khansa také vedou nevěstince, v nichž jsou zavřené právě unesené dívky. Ty, kterým se podařilo uprchnout, později vypověděly, že musely uspokojit až sto různých mužů v řádu pár týdnů.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz