Postižení

Kráska (19) trpí vzácnou nemocí. Má obří nohu! Vůbec jí to nevadí

Kráska (19) trpí vzácnou nemocí. Má obří nohu! Vůbec jí to nevadí
Zdroj: facebook.com

Mladičká Isa-Bella Leclair z Kanady vypadá na první pohled jako kterákoli jiná dospívající slečna. Jenže když se podíváte pozorněji, všimnete si, že její pravá noha je jednou tak velká, jako ta levá.

Devatenáctiletá Isa-Bella se narodila se vzácnou genetickou poruchou, tzv. Parkes Weberovým syndromem, který způsobuje, že její noha je dvojnásobně velká, než by normálně měla být. V současnosti postižená noha váží kolem 18 kg. I navzdory tomuto handicapu se ale Isa-Bella rozhodně nehodlá schovávat, píš web The Telegraph.

Udělala z vady svoji přednost a sebevědomě pózuje v plavkách a spodním prádle. Snaží se tak ostatním lidem ukázat, že by měli být se svým tělem spokojení, ať je jakékoli. "Pro mě je sebedůvěra nejdůležitější věc v životě. Když mě lidi vidí, že se ve svém těle cítím sebevědomě, necítí ke mě soucit, ale obdiv," tvrdí mladá kráska.

Podle ní by se postižení lidé neměli zabývat jen svou nemocí a snahou ji za každou cenu vyléčit, ale měli by pracovat na tom, aby milovali sami sebe takoví, jací jsou. "Pro mě je krásný člověk někdo, s kým se cítíte dobře, nezáleží jen na vzhledu," říká Isa.

Související obsah

Aby všem ukázala, že i se svým handicapem může dělat všechno, co dělají ostatní, zúčastnila se minulý týden soutěže krásy ve svém rodném městě Campbelltonu. A zvítězila! Nikdy si nepřipadala méněcennější než ostatní děti a ty ji vždycky braly jako normální holku.

I když se za ní lidé na pláži nebo ve městě otáčejí a civí, nikdy jí to prý neodradí od toho, aby nosila plavky a pěkné šaty.

Isa-Bellina nemoc způsobuje poruchu lymfatických uzlin. Lymfa se usazuje v nemocné noze a tím způsobuje její otok. V současnosti dívka dochází na lymfatické masáže a za několik týdnů už se noha zmenšila o celých šest centimetrů.
 

mom, TN.cz

K tématu Postižení

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz