Islámský stát

ODPLATA: Velitel Islámského státu je po smrti! Zemřel při náletu

ODPLATA: Velitel Islámského státu je po smrti! Zemřel při náletu
Zdroj: Twitter

Páteční útok bezpilotního letounu se stal osudným Hafízu Saídovi, jednomu z vůdců Islámského státu (IS). V tomto týdnu je to přitom už druhý vysoce postavený muž této teroristické organizace, kterého se spojencům podařilo zabít. Informovala o tom britská BBC.

K náletu došlo v pátek v provincii Nangarhar na východě Afghánistánu. Kromě Saída při něm zemřelo dalších třicet příslušníků IS. Jedná se už o druhý úspěšný útok během tohoto týdne. Při úterním náletu zemřel jiný vysoce postavený velitel IS Šahidulláh Šahíd.

Podle BBC útok provedly spojenecké síly pod vedení Spojených států, IS na něj zatím nijak neodpověděl. Smrt Saída afghánská vláda oficiálně nepotvrdila.

Související obsah

Jde teprve o třetí případ, kdy americké vojenské síly souhlasily s použitím dronu proti IS v Afghánistánu. Ukazuje to ale, jak vážně bere místní vláda a mezinárodní koalice hrozbu islamismu v tomto regionu. 

Spekulace o smrti Hafíze Saída se objevily už v dubnu. Tehdy měl údajně zemřít při nastražování bomby. Nakonec se ale tyto informace ukázaly jako nepravdivé.

Region na pomezí Afghánistánu a Pákistánu obsadil IS a vyhlásil tady stát Khorasan. V posledních týdnech zde zuří boje, většinou mezi Talibánem a IS, a tisíce lidí už kvůli nepokojům musely opustit své domovy.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz