Islámský stát

Islámský stát plánuje invazi do Evropy. Chce obsadit i Chorvatsko!

Na Balkáně vypukla panika. Islámský stát totiž zveřejnil plán, pomocí kterého chce postupně obsazovat státy v Evropě. Na videu ohlašuje invazi radikálů do zemí na jihu Evropy.

Video oznamuje, že islamisté se postupně zmocní balkánských zemí jako je Srbsko, Bosna a Hercegovina, Makedonie nebo Černá Hora. Plánuje ale obsadit také třeba Chorvatsko, které je oblíbenou dovolenkovou destinací velké části Čechů. Podle webu Topky.sk o tom včera informoval srbský portál Blic.rs.

Srbský web dále uvádí, že na videu se příchod radikálních islamistů na Balkán oslavuje: "Radujte se, na Balkán se blíží lepší časy, blíží se muslimové, jsme Islámský stát." Verše ve videu mluví také o brzkém příchodu zabijáků do Srbska. A to i přesto, že by s tím místní nesouhlasili. Další na řadě mají být Chorvati a postupně celý Balkán, přičemž islamisté obyvatelům vzkazují, aby se z jejich příchodu radovali.

Především mezi lidmi ze Srbska včerejší informace vyvolaly velké obavy. Pod palbu otázek se tak dostali tamní ministr obrany, vnitra a bezpečnostní analytici, kterých se vyděšení lidé ptali na to, jak je stát na hrozbu Islámského státu připraven.

Související obsah

Autority lidi ujišťovaly, že jsou na potenciální hrozbu připraveny reagovat a budou dělat všechno pro to, aby nebezpečí ze strany islamistů zabránily "Radikálové nemají na invazi na Balkán dostatečné kapacity," snažil se Srby uklidnit politický analytik Dragan Simeunović.

Také v Chorvatsku zprávy způsobily paniku. Balkán je totiž od Blízkého východu, kde prozatím Islámský stát operuje, poměrně blízko. Riziko napadení tak není nereálné. Expert na geopolitiku Vlatko Cvrtila ale tvrdí, že jde jen o klasickou islamistickou propagandu, která má nalákat další následovníky. 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Hloupá Slovenka ukazuje v Chorvatsku naplno blbost blondýn

Kdopak si smáčí sexy svalnaté tělo v moři? Poznáte českého zpěváka?

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Islámský stát

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz