Jackie

Jackie se narodila v mužském těle. Proč se rozhodla pro změnu pohlaví?

Redakci TN.cz se naskytla ojedinělá příležitost sledovat dlouhodobě proces změny pohlaví. Ne každý má totiž takové štěstí, že se narodí v tom správném těle. Jackie ví, jaké to je žít v mužském těle, i když je ženou. Cestu za jejím snem vám přinášíme v našem seriálu!

Jackie je 23 let. Narodila se oficiálně jako kluk v jedné pražské rodině a na hranici dospělosti zjistila, že je žena. Dětství měla dle svých slov hezké. S panenkami si nikdy moc nehrála, spíše jí to táhlo k technice, takže nic nenasvědčovalo tomu, že by něco nemělo být v pořádku. "Krátce před osmnáctým rokem jsem se začala občas převlékat do holčičích věcí. Rychle jsem ale zjistila, že to není to, co chci, že chci, aby mě lidé vnímali jako ženu," vzpomíná Jackie.

Reakce okolí na změnu v chování Jackie byly rozmanité. Rodiče byli v šoku, z počátku si nedovedli představit, jak s tím bude Jackie žít. I někteří kamarádi s tím měli problém, o část z nich Jackie kvůli svému přiznání přišla. Dnes má ale s rodiči dobré vztahy. "Nakonec to přijali, nemají s tím problém," dodává.

Podstoupit změnu pohlaví není vůbec jednoduchá záležitost. Cesta k samotnému operačnímu zákroku je dlouhá a trnitá. Ani potom však není vyhráno. "Tímhle seriálem bych chtěla ukázat lidem, že to neděláme jen tak z rozmaru, a že jsme stejní lidé, jako všichni ostatní," vysvětluje Jackie, proč se pro natáčení rozhodla.

Více o Jackie najdete na Novaplus.cz - ZDE.

V dalším díle vám ukážeme, co všechno musí každý transsexuál podstoupit, aby se mohl podrobit operaci změny pohlaví. Jak to zvládla Jackie, a zda byla před samotným operačním zákrokem nervózní, se dozvíte už příští středu!

TN.cz/Jakub Deml

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz