Pavouk

Pozor! Na Ústecku se objevil nebezpečný jedovatý pavouk

Strážníci v Ústí nad Labem našli při kontrole v zahrádkářské kolonii velmi nebezpečného pavouka. Jen pár metrů od míst, kde si hrály děti, žilo několik zápřednic jedovatých, které patří mezi nejjedovatější pavouky v Česku.

Strážníci naštěstí pavouky v přírodě nenechali, posbírali je a odvezli do zoologické zahrady, kde si je převzali odborníci. Zápřednice jedovatá může kousnutím způsobit velmi vážné zdravotní problémy.

Kousnutí je bolestivé, bývá spojené s horečkou, pocity úzkosti a ochrnutím té části těla, kam se pavouk zakousnul. U většiny lidí příznaky do 24 hodin odezní, starší lidi a děti ovšem mohou trápit i déle.

Zápřednice nejčastěji přebývá ve vysoké trávě. Ještě nedávno byl tento pavouk v Česku velmi vzácný, v posledních letech se mu ale především na severu Čech velmi daří a zápřednice se tak rychle rozšiřuje. Čas od času se dokonce dostane i k lidem domů.

Související obsah

Například vloni v Mostě pokousal doma ženu. V Ústí nad Labem zase našli ve sklepě celé hnízdo nebezpečných zápřednic. Hnízda si pavouk staví v srpnu, kdy je nejnebezpečnější. Odborníci velmi důrazně radí, aby se zápřednici nikdo nesnažil sám odchytit. Pokud ji najdete, zavolejte strážníky nebo pracovníky zoo.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Vyděsí vás k smrti. Z výstřihu ženy vylezlo něco strašlivého

Husťák! Muž si nacpal do pusy živou tarantuli obalenou hadem

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz