Jackie

Jackie se chystá na operaci. Již brzy bude mít vytoužené ženské tělo!

Jackie se chystá podstoupit změnu pohlaví. Ten nejtěžší krok, svěření se se svým problémem okolí, má už za sebou. Teď ji čeká příprava na samotnou operaci.

Příprava k operačnímu zákroku je dlouhá. Cesta ke změně pohlaví začíná návštěvou sexuologa, následují různá vyšetření, včetně psychiatrického. Po důkladných vyšetřeních může dotyčný začít brát hormony a přenést se do své role, tedy do toho pohlaví, kterým se cítí.

Tím začíná tzv. real-life test, během kterého musí dotyčný brát hormony a všude vystupovat v roli svého vytouženého pohlaví. V případě Jackie tedy jako žena. "Bylo to dost divné, když vás kolegové znají jako muže, přijít poprvé do práce v dámských šatech," vzpomíná.

Aby mohl transsexuál podstoupit operaci změny pohlaví, musí vydržet v real-life testu alespoň jeden rok v kuse. Během té doby si může také zažádat o neutrální doklady, tedy o oficiální změnu jména v neutrální, unisexovou, podobu. "To alespoň trochu pomůže v tom životě," popisuje Jackie.

Braní hormonů u Jackie zajistilo růst prsou, zjemnění rysů ve tváři i omezení růstu vousů. Po roce a půl byla Jackie připravená "jít pod kudlu". Míst, kde podobné zákroky provádějí, u nás moc není. Drtivou většinu ze zhruba třiceti zákroků ročně provedou ve Fakultní nemocnici v Motole. Tam zamířila i Jackie.

Bezprostředně před samotným zákrokem byla Jackie neskutečně klidná. Většina lidí by před tak závažnou operací byla nervózní, Jackie se ovšem těšila, dokonce i vtipkovala. "Ještě si odskočím. Naposledy ve stoje," prohodila s úsměvem cestou na nemocniční toaletu krátce předtím, než se odebrala do rukou anestezioložky.

Jak proběhla operace? Co všechno obnáší rekonvalescence? Dozvíte se v následujícím díle již příští středu!

Všechny díly unikátního seriálu o změně pohlaví Jackie najdete na webu Novaplus.

TN.cz/Jakub Deml

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz